Foursquare, Swarm'la ilgili yeni detaylar paylaştı

Foursquare, Swarm'la ilgili yeni detaylar paylaştı

swarmGeçtiğimiz hafta iki ayrı uygulamaya bölünme planını duyuran Foursquare, bu konuda yeni detaylar paylaştı. Foursquare'in kendi blogunda yer alan duyuruda, Swarm'um önümüzdeki hafta Android ve iOS mağazalarında yer alacağı belirtiliyor.

Bölünme işlemini en az hasarla atlatmak isteyen Foursquare, kullanıcıların belki en sevdiği özelliklerin Swarm'a nasıl aktarılacağıyla ilgili detaylar paylaşıyor. Foursquare'e göre, kurulduğu 2009 yılında 50 bin kullanıcısı için eğlenceli olabilecek, puan toplama, rozetler ve valilik özellikleri bugün kullanıcı sayısının 50 milyona ulaşmasıyla eski cazibesini yitiriyor.

Foursquare'in haklı sayılabilecek bu çıkarımına istinaden yaptığı belki en önemli değişiklik, bugünden itibaren valilikleri bir süreliğine dondurulması. Yani kullanıcıların halihazırda sahip oldukları valilikler profillerinde görünmeye devam edecek ancak yeni valilik elde etmeleri mümkün olmayacak. Böylelikle Swarm'da valilik 2.0 özelliğinin hazırlanması için zemin hazırlanmış olacak, Foursquare'in açıklamasına göre.

swarmSwarm'da vali 2.0'lar tıpkı Foursquare'deki gibi 60 günlük bir geçmiş penceresinde görünecek, yani Foursquare'de bir yerin valisiyseniz Swarm'da da bu unvanınızı koruyacaksınız. Foursquare aynı şekilde rozetlerinizin de korunacağına söz veriyor.

Vali 2.0'ın en önemli özelliği, bir mekanın birden fazla valisi olmasına izin vermesi. Swarm'da valilikler daha doğrusu vali 2.0'lar mekanlara göre değil arkadaş gruplarına göre verilecek.

Swarm'da bunlara ek olarak kullanıcıların cehck-in'lerine ekleyebilecekleri sticker'lar, check-in'lerinde hayatlarına dair notlar da bulabileceği belirtiliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.