Shopi go, İngilizce versiyonuyla uluslararası e-ticareti hedefliyor
E-Ticaret

Shopi go, İngilizce versiyonuyla uluslararası e-ticareti hedefliyor

Sizlerle geçtiğimiz yıl paylaştığımız ve daha çok lüks segmente hitap eden ürünleriyle ön plana çıkan e-ticaret girişimi Shopi go, İngilizce dil opsiyonunu yayına aldı.

Şu ana dek yerli bir e-ticaret girişiminin İngilizce versiyonunu yayına alması çok da alışagelmiş bir durum değil. Hatta pek çok sitenin İngilizce dil opsiyonu bulunmuyor.

Shopi go, bu konuda değerli bir adım atarak İngilizce versiyonuyla e-ticaret hinterlandını genişletmiş de oluyor. 

Shopi go

Sofistike bir yaşam biçimini yansıtan mağazacılık anlayışıyla çıktıkları yolda, bir süre önce tasarımını da yenileyen Shopi go'nun, İngilizce versiyonla tek amacı tabii ki uluslararası ticaret değil. Türkiye'de, özellikle İstanbul'da yaşayan ciddi bir yabancı nüfus bulunuyor. Yani Türkiye'de yaşayan expat'ları da hedefleyen Shopi go'nun, bu açıdan düşünüldüğünde çok önemli bir adım atmış olduğunu düşünüyorum.

Nişantaşı'nda fiziksel bir mağazaya da sahip olan Shopi go'da, 200'ün üzerinde tasarımcının son sezon koleksiyonları bir araya geliyor ve bu çeşitliliği, aynen sahip olduğu e-ticaret platformuna da aktararak, dünyanın her yerine gönderim yapma hedefiyle yola çıkmış durumda.

Yorumlar (2)
  1. Melda Şen Melda Şen

    Türkiyede uzun zamandır arayıp bulamadığım bir alışveriş sitesiydi. İki ay önce tanıştım ve artık yurtdışından gelirken birşey taşımak zorunda değilim. ya da yurtdışından online sipariş verip gümrükte kaldı mı sıkıntısını yaşamıyorum. Tasarımcı koleksiyonları sevenler için harika.

  2. Ömer Akgün Ömer Akgün

    Shopi go bir Türk girişimi ve bir girişim yola çıkış noktasında kabul edilebilir bir başarı elde edemeden başka denizlere yelken açmaya çalışırsa ben onun varış noktasından şüphe ederim. Webrazzi 'de aracılığı ile tanıştım o günden bu yana karşıma çıkan 1-2 reklamı dışında adını bile duymadım. Bu gidişle kapanış haberini de webrazzi aracılığı ile duymamız yakındır diye tahmin ediyorum. Umarım yanılırım :)