Lüks yaşam tarzına hitap eden e-ticaret girişimi: Shopigo
Arama
E-Ticaret

Lüks yaşam tarzına hitap eden e-ticaret girişimi: Shopigo

ShopigoShopi go, Haziran 2012’de hayata geçmiş bir e-ticaret projesi. Shopi go, aslında bir konsept mağaza ve sofistike bir yaşam biçimini yansıtıyor.

Sadece sezon ürünlerinin satıldığı Shopi go, lüks markaların yanı sıra,  Türkiye’de olmayan markaları da online alışveriş mağazası aracılığıyla satıyor.

Shopi go’yu diğerlerinden ayıran bir özellik, Türkiye’de genellikle fırsat ve indirimle ilişkiledirilen e-ticaret pazarına, farklı bir bakış açısıyla yaklaşması. Giyimden ev dekorasyonuna kadar geniş bir yelpazedeki pek çok ürünün fiyatları sabit.

Shopi go’nun altındaki Japonca iki karakter, Japon dilinde “alışveriş” anlamına geliyor. Bu karakterlerle birlikte logosunu tamamlayan Shopi go’nun satın alma uzmanları, moda haftalarının ardından ilgili ülkelere gidip, ürün siparişlerini geçiyorlarmış. Bu da Shopi go’nun en son sezon ürünlerine verdiğinin bir kanıtı aslında.

Shopi go

Shopi go’nun çok yakında yeni arayüzüyle de müşterilerinin karşısında olacağı bilgisini aldık. Yeni tasarımla birlikte Shopi go’nun bir mobil uygulaması da olacak ve Shopi go, mobil ticaret alanında da böylece bir atak yapmış olacak.

Shopi go’nun kurye ile teslimat seçeneği de var. Eğer İstanbul içindeyseniz, ürünlerin size 4 saatte ulaşmasını sağlayabiliyorlar.

Türkiye’de lüks segmentte, yaşam tarzına hitap eden ve moda ürünlerin de satıldığı e-ticaret alanında önemli bir eksik var. Shopi go‘da bu alanda önemli bir oyuncu. Tasarımlarını yenileyip, mobil uygulamalarını da çıkartmalarının ardından hem bilinirliklerini hem de güçlerini artırabileceklerini tahmin ediyorum.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (7)
 1. Oğuz dedi ki:

  Mikkemmel bir fikir. Logo ve isim güzel. Yalnız sloganları eksik. O da benden olsun: Shopi go: Ekmeğin fiyatını bilmeyenlerin sitesi.

  1. Berhan Kongel dedi ki:

   sloganı okuyunca koltuktan düştüm. Sanırım kullanılabilir :)))))))

 2. Kys dedi ki:

  shopi go: ekmek yerine pasta yiyenlerin sitesi

 3. Çiğdem Su dedi ki:

  Shopi go için “Oğuz” isimli arkadaş’ın bulduğu slagon cuk diye oturmuş. Kendisini tebrik ederim. Dürüst olmak gerekirse siteyi hiç beğenmedim. Fiyatlar derseniz olabildiğince şişirmişler kendilerini kutlarım. Amerika’da bu ürünleri bedava veriyorlarken bu ve benzeri girişimlerle Türk halkını sömürüyorlar. Sitedekilerle eşdeğer ürünleri başka sitelerde çok çok daha ucuza satın almak mümkün.

  Son olarak bir slagon’da benden olsun hadi.

  “Shopi go ‘dan yaparsan alışverişini, parasız kalır kaybedersin iş ve eşini…”

  1. Yeliz Demir dedi ki:

   Slogan olmasın o?

 4. Mert Dogan dedi ki:

  Turkiye’nin Colette’i…

 5. Sinem Ulcan dedi ki:

  Yukarıdaki arkadaslar acımasız bir elestiri yapmis. Sanki herkes Markafoni benzeri iş yapmak zorundaymış gibi. Zaten ucuz, indirimli ürün satan yüzlerce private (flash sales) shopping sitesi var.

  E-ticaret sektöründe bence bir ilki yapmışlar.Niş bir kitleye hitap ediyorlar, bu sebeple işleri kısa vadede zor görünebilir. Ama 1-2 yıl daha dayanabilirlerse, Beymen Blender, V2K Designers, Harvey Nichols, Bilstore gibi fiziki mağazaların korkulu rüyası olabilir.

  Ben 6 aydır takip ediyorum siteyi. Henüz marka sayısı, ürün çeşitliliği ve stok derinliği yeterli değil. Biraz da tarzını genel zevke hitap eder şekilde değiştirmeli. Net-a-porter, Mr. Porter, Fab, Asos’daki gibi bilinen markaları da daha ulaşılabilir fiyatlarda satmalılar.

  Para sadece A/A+ grubunda değil. Unutmayalım ki, Beymen ve Vakko gibi perakendeciler asıl ciroyu B ve C grubundan yapıyor.

  Kısacası, Türkiye’de olmayan markaları bulabildiğim ender websitelerinden birisi. Fiyatları da neredeyse yurtdışındakine yakın.

  Bence yakından izlenmesi gereken bir girişim. Bu arada, şirketin arkasında hangi girişimci veya yatırımcının olduğunu bilen var mı?

  not: Online luks alisverisle ilgili bir rapor hazirliyorum da. 🙂

Bir Yorum Yazın