HukukiWeb: Avrupa Siber Suçlar Sözleşmesi ve Basın Kanunu
Webrazzi TV

HukukiWeb: Avrupa Siber Suçlar Sözleşmesi ve Basın Kanunu

hukukiwebAvukat Şebnem Ahi ve Avukat Sertel Şıracı‘nın bilişim gündeminin güncel hukuki konularını değerlendirdikleri HukukiWeb‘in yeni bölümü Avrupa Siber Suçlar Sözleşmesi'nin onaylanması uygun bulan kanunun onaylanması konusu ile başlıyor.

Türkiye'nin ilk olarak 2010 yılında gündemine aldığı ve görüşmelerin başladığı Avrupa Siber Suçlar Sözleşmesi geçtiğimizde günlerde onaylandı ve Türkiye'de de yasal dayanağı olarak uygulanacak.

Özellikle yasa ile birlikte uluslararası konularda ülkelerin emniyet birimlerinin ortaklaşama çalışmasını kolaylaştıran ve hızlı bir soruşma, araştırma yapılabilmesine olanak sağlıyor.

HukukiWeb’in bu hafta değindiği ve oldukça önemli olan bir diğer konu ise blog yazarlarını ve internet haber sitesi sahiplerini ve çalışanlarını yakından ilgilendiren basın kanunun da yapılacak değişiklik. Yapılması planlanan değişiklikle birlikte internet siteleri eğer haber sitesiyse bu sitelere basın kartı ve resmi ilan hakkı verilmesi gündeme geliyor. Ancak taslakta yer alan birkaç olumsuz durumda yine HukukiWeb'de değerlendiriliyor.

HukukiWeb’in tüm bölümlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (3)
  1. Sertel hocam, Arda Bey size bir masa temin etse de her programda böyle maci dizinizde tutmak zorunda kalmasanız :)

    Duyun sesimizi..

  2. Bu arkadaşlar geçen haftalarda bir gün sabah çekime geldiler ve akşama kadar 20-30 program çektiler herhalde :) Her hafta aynı giysiler, aynı görüntü...

  3. Onur, yakinda moda cekimi de yapacagiz insallah;) stok olmadigi haftalik guncel haberlerden görulebilir