Google Glass'a para transferi fonksiyonu ekleniyor
Teknoloji

Google Glass'a para transferi fonksiyonu ekleniyor

Google, Glass için yeni pratik fonksiyonlar geliştirmeye devam ediyor. Şirket son olarak Google Wallet'ı, Google Glass'a getirmek için çalışmalara başlamış.

TechCrunch'ın konuya yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre Google, Glass kullanıcılarının istediği insanlara kolaylıkla para transferi yapabilmesi için yeni bir fonksiyonu test ediyor.

Haberde, Google'ın yeni geliştirdiği bu özellikle Glass kullanıcılarının "Ok Glass, send money" sesli komutuyla arkadaşlarına para transferi yapabileceği belirtiliyor.

Glass kullanıcılarının Wallet'ı yüklemek için Google'ın kurumsal ağındaki bir bilgisayara bağlanmaları ve uygulamayı Glass'larına indirmeleri ve kurmaları gerekiyor.

Yakın zamanda Gmail'e entegre edilen Google Wallet'ın Glass özelliğinin benzer şekilde çalışması bekleniyor. Entegrasyonla birlikte Gmail kullanıcıları doğrudan servis üzerinden Google Wallet'ı kullanabiliyorlar.

Google Wallet'ı Glass üzerinden kullanmanın maliyetinin Wallet'ın diğer servislerindekiyle aynı olacağı tahmin ediliyor. Google, Wallet üzerinden yapılan işlemler için yüzde 2.9 komisyon alıyor.

Yorumlar (2)
  1. Enver Gökmen Enver Gökmen

    Glass'ın, google için çok anlatılacak bir başarısızlık örneği olacağını düşünüyorum. Avm sunumunda ilk test ettiğimde böyle bir cihazın tanıtıma dahi getirdikleri için utanmaları gerektiğini düşündüm.

    Yüze en ufak oturmama durumunda cihaz resmen çalışmıyor. Bazı kişilerde yüz yapısı gereği hiç çalışmadı. Ayrıca test sırasında cihaz kilitlendi tekrar başlatana kadar 3-5 dakika uğraştılar. Isınmadan olabileceğini belirttiler.

    2.si ise bence böyle cihazı sürekli gözünün önünde taşımayı insanların kolay kabul edemeyeceklerini düşünüyorum. belki 10 yıl sonra evet ama şuanda kolay kabul görebilecek bir cihaz değil bence.

  2. Serenay Serenay

    Buyuk ihtimalle kısa dönemde başarı sağlayacak bir proje hibi görünmüyor bence insanlik henüz bu tip seylere hazır değil. Türkiye ise belki 25 yıl sonra hazır olur.