Yapı Kredi’den şubesiz bankacılık adımı: NUVO
Arama
Finans

Yapı Kredi’den şubesiz bankacılık adımı: NUVO

NUVO LOGOBankaların son zamanda internet bankacılığını ön plana almasının ötesinde bu alan için özel branş kurmaya başlamalarının en yeni halkası Yapı Kredi Bankası oldu. Telefon bankacılığı reklamlarıyla hafıza kazanan banka yeni trende ayak uydururak bu alana özel markasını tanıttı.

Yapı Kredi, NUVO adını verdiği ürünle genç profesyonellerle birlikte üniversite öğrencilerini hedeflerken şubeye gitmeden temel bankacılık işlemlerinin hızlı ve indirimli ulaşabilmesini sağlıyor. Yani özetle yeni nesle, yeni nesil bankacılıkla ulaşmak istiyor.

Web sitesi haricinde iOS ve Android mobil uygulamalarıyla hizmet verecek NUVO’ya şubeye gitmeye sadece internet ve mobil üzerinden başvuru yaparak anında üye olunabiliyor. Kurye ile evrakların imzalanmasını müşterinin bulunduğu yerden sağlayan NUVO bu yönde kuryenin takip edilmesini de sağlayarak önemli bir kolaylık getirmiş.

nuvo-ekran-goruntusu

NUVO’dan beklentilerini de açıklayan banka ilk yıl 300 bin, 5 yılda ise 1 milyon aktif müşterisiye ulaşmayı hedefliyor. NUVO’yu daha yakından incelemek isteyenler basit ve anlaşılır hazırlanmış web sitesine buradan ulaşabilirler. Mobil uygulamalarında göze çarpan yenilikçi bir özelliğe denk gelmedim ama incelemek isteyenler iOS uygulamasına buradan, Android uygulamasına buradan ulaşabilirler.

Bankalarda yaşanılan değişimi daha net görmek hem de hafızaları tazelemek adına Yapı Kredi’nin telefon bankacılığı reklamıyla bitirelim;

Yorumları GösterYorumlar Gizle (10)
 1. Onur dedi ki:

  Tv reklamlarında bıkkınlık verdi.
  Nasıl bir taktikse ben pek ılımlı bakamadım…

 2. Osman Erdoğan dedi ki:

  Kusura bakmasın da Yapı Kredi bu faiz oranları ile işi zor. En para 2 katı kazandırıyor.

  1. ceyhun dedi ki:

   Hatta iki katından da fazla 🙂

 3. Haymac dedi ki:

  dakka bir gol bir 🙂

  Girdiğiniz cep telefonu numarası bankamızda kayıtlı değildir. Size en yakın Yapı Kredi ATM veya şubelerinde numaranızı kaydedebilirsiniz.

 4. Alper Alunparmak dedi ki:

  Vadeli mevduat faizi %5. Enpara %11 verirken komik bunu görmek.

 5. deniz dedi ki:

  enparanın hem tv hemde sosyal medya iyi bir çıkış yakaladığını düşünüyorum enparadan daha iyi kampanyalar yaparlarsa tutulur yoksa işi çok zor enpara karşısında

  1. Osman Erdoğan dedi ki:

   %5 Faiz ile ne yapsa zor 🙂

 6. Mehmet Aktaş dedi ki:

  Yapı Kredi’ den o kadar nefret etmiş insanlar var ki hele ki EnPara gibi de bir rakip düşünülür ise işi zor…

 7. Demir dedi ki:

  Nuvo’nun tek bir sorunu var, o da mevcut Yapı Kredi müşterisi olmadan bu hizmeti kullanamıyor olmamız. Örneğin, Enpara Finansbank’tan bağımsız, CEPTETEB TEB’den bağımsız kullanıcı kabul edebilirken, Yapı Kredi bunu yapmıyor veya yapmak istemiyor. Zaten şubesiz bankacılık konusunda birçok alternatif varken neden bu konuda geri adım atmadıklarını merak ediyorum. Ayrıca bahsettiğim alternatiflere bakabilirsiniz: https://ekonomist.co/2015/02/01/subesiz-bankacilik-icin-7-alternatif/

 8. Ferit Tuzer dedi ki:

  peki subeye gitme sansiniz var mi yoksa sube kullanamiyormusunuz bu hizmette herseyi netten mi yapmak zorundasiniz?

Bir Yorum Yazın