Android işletim sistemi için geliştirilen kamera uygulaması: Google Camera

Android işletim sistemi için geliştirilen kamera uygulaması: Google Camera

Google'ın Android işletim sistemine özel olarak geliştirdiği kamera uygulaması Google Camera, Google Play mağazasındaki yerini aldı.

Akıllı telefonların ve tabletlerin kameralarına bazı ek fotoğraf çekme yetenekleri getiren Google Camera şimdilik sadece Android 4.4 (KitKat) işletim sistemine sahip cihazlarda çalışacak. Google Camera'nın en önemli özelliklerinden birisi Lens Blur.

Bu özellik sayesinde aynı SLR kameralarda olduğu gibi fotoğrafın odak noktası dışındaki yerlere bulanıklık verilebiliyor. Bununla birlikte Google Camera'da fotoğraf çekerken fotoğrafın odak noktasını kendiniz belirleyebiliyorsunuz.

Google Camera

Arayüzü sayesinde kullanımı da hayli basit olan Google Camera, kamera donanımınızı tüm performansıyla çalıştırmanızı sağlıyor. Panaroma fotoğraflar çekebilmenizi de sağlayan Google Camera ile artık Nexus olmayan akıllı telefonlar 360 derece panaroma fotoğraf çekebilecek. Bildiğiniz bu özellik sadece Nexus modelinde bulunuyor ve Android işletim sistemini kullanan diğer akıllı telefonlar bu özelliği kullanamıyorlardı.

Sizlerle bu yılın başında paylaştığımız bir yazıda, akıllı telefonların fotoğraf çekme kabiliyetlerinin gittikçe geliştiğini paylaşmıştık. Google Camera uygulamasıyla birlikte, Android akıllı telefonlar da bu alanda önemli bir adım daha attı ve aynı SLR kameralarda olduğu gibi fotoğraflar çekebilmeniz konusunda size yardımcı olacak. Google Camera uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.