Girişim Ofisleri'nde bu hafta Online Market'in ofisini ziyaret ettik
Webrazzi TV

Girişim Ofisleri'nde bu hafta Online Market'in ofisini ziyaret ettik

online-marketGirişim Ofisleri’nin bu haftaki bölümünde Online Market'in ofisini ziyaret ettik. Online Market'in Ataşehir'deki ofisini şirketin kurucu ortaklarından Cüneyt Gürbüz ile geziyoruz. Market ürünlerini kullanıcıların ayağına getiren Online Market'in hem operasyon hem de depo hizmetlerinin sunulduğu binasını adım adım geziyoruz.

Daha açılmadan Aslanoba Capital'den bir milyon dolar yatırım alan şirket şimdilik sadece pilot bölge olarak seçtiği Ataşehir'de operasyon yürütüyor. Soğuk depoları dahil olmak üzere tüm katlarını gezme şansı bulduğumuz şirketin operasyon detaylarını öğreniyoruz.

Girişim Ofisleri'nin tüm bölümlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (9)
 1. Çağrı Akyol Çağrı Akyol

  Online marketi severek kullanıyorum hastasıyım diyebilirim. Benim için büyük bir icat uzay mekiği ile aynı derecede :)

  Teknik ekipten bir isteğim var, ya kredi kartımızı kayıt etsinler otomatik çekilsin oradan ödeme ya da şu kart numarasını her seferde girdiğimizde 4 lük bölümler bittikten sonra otomatik 2. kutuya geçsin her seferinde kutulara ayrı ayrı tıklamaktan bıktım çünkü :)

  Başarılar çok daha büyüyecektir.

 2. Ömer Akgün Ömer Akgün

  Benzer bir girişimi yakın zamanda migros da yapmıştı. Bu tarz girişimler tüketici (internet kullanıcısı) açısından bakıldığında faydalı ve başarılı olma ihtimali yüksek fakat kullanıcı sadakatı, seo, müşteri feedbacklerine önem vermeleri şart.

  Gördüğüm bir takım eksiklikler:

  1- Sitede online destek olmalı

  2- Çalışma saatleri site anasayfasında yer almalı

  3- Hangi il ve ilçelerde bu hizmeti sağladıklarına ilişkin net bilgiler yer almalı

 3. Şu an için sadece İstanbul'a hizmet veriyor. Bir Ankara'lı olarak siparişi tamamla sayfasında hayal kırıklığına uğradım, umarım en yakın zamanda açılır :)

 4. Mert Tan Mert Tan

  Butun yoneticilerin elleri ceplerinde.Bana cok kasinti bir ortam gibi geldi

 5. Karaman Karaman

  Webrazzi Tv Girişim Ofisleri bölümü en sevdiğim bölümlerden biri her hafta izlemeye çalışıyorum. Beni gaza getiriyor açıkçası.

 6. Heralde en yoğun kullanıcıları olabilirim. Süperler!

  Buarada yorumlar çok yardımcıymış, bende paylaşayım.

  Kredi kartının otomatik çekmesine tamamen katılıyorum ama bunu güvenli yapmalısınız. İyzi Payment ile konuşun bence, TR'de bunu yapan onlar.

  Check out sayfası daha kolay olmalı çok friction var.

  Sitede arama ve discovery daha iyi olmalı.

  Ürün çeşidi artmalı.

  Meal Box'ın porsiyonları büyümeli :)

 7. Ataşehir'de bulunan tüm sitelerin isimleri listede yer almıyor.

  Bütün yorumları ciddiye alıyorlar. Daha önce mealbox miktarları yazmadığına dair yorumum üzerinde gr bilgilerinin eklenmiş olduğunu görmek çok güzel :)

 8. Mustafa Mustafa

  Merhaba,

  "onlinemarket.com" siparislerin dagitiminda herhangi bir guzergah (routing) optimizasyonundan faydalaniyor mu? Faydalanmıyorsa, ilerde gundeme gelmesi soz konusu olabilir mi? Faydalanıyorsa optimizasyonun kompleksligi hakkinda bilgi paylasabilirler mi?

  Tesekkurler.

 9. Muammer T. Muammer T.

  Bir insanın karşısında eller cepte durmak toplumumuzda saygısızlık, kibir belirtisi ve karşındakini küçümsemek olarak algılanır. Bu konuda yorumlardaki Mert Tan'a katılıyorum..