Aslanoba Capital yatırımlı Ottopot.com Mobil Oto Servis projesini duyurdu

Bugün sizlere kısa bir süre önce Aslanoba Capital'den yatırım alan Ottopot.com'u ve şirketin yeni projesini tanıtacağız.
Aslanoba Capital yatırımlı Ottopot.com Mobil Oto Servis projesini duyurdu

ottopot-com-logoBugün sizlere kısa bir süre önce Aslanoba Capital'den yatırım alan Ottopot.com'u ve şirketin yeni projesini tanıtacağız.

2012 yılının sonlarında Kaan Saraç, Ersin Al ve Özgen Toru tarafından kurulan Ottopot.com; oto tamir ve bakım konularında Türkiye'nin ilk online pazar yeri projelerinden biri konumunda.

Otomotiv bakımı ve tamiri konusunda bir pazar yeri projesi olan Ottopot.com; Mart ayının ortasında bünyesinden yeni bir platform daha çıkarttı. Şirketin bu günlerdeki odak noktalarından biri; 2013 Kasım'ında tamamlanan Aslanoba Capital yatırımı sonrası yayına aldığı yeni ürünü: Mobil Oto Servis.

İnsanlar Mobil Oto Servis ile 'pizza siparişi verir gibi' evlerinde ya da ofislerinde bekleyen  arabalarına bakım yaptırabiliyor. Platformun sloganı ise oldukça açıklayıcı: 'ayağına gelen oto servis'.

Mobil Oto Servis bünyesinde tüm tamir ve kontrol işlemleri platformun kendi ustaları tarafından yapılıyor. Bu sayede kaliteyi üst seviyede tutmanın daha kolay olduğunu paylaşan kurucu ekip, tüm işlemlerde bir yıl ve 10 bin km garanti sunduklarının da altını çiziyor. Mobil Oto Servis'i dilerseniz mobilotoservis.com üzerinden, dilerseniz de çağrı merkezini (0850 532 0 868) arayarak kullanabiliyorsunuz. Ödemenizi de gerek araç başında gerekse online olarak yapabilmeniz mümkün.

15 Mart'ta yayın hayatına başlayan Mobil Oto Servis, fiziksel olarak operasyona 1 Ocak 2013 tarihinde başladı ve bugüne kadar 100'lerce müşterisine hizmet verdi.

Mobil-Oto-Servis-Poster

Webrazzi okuyucularına indirim, şirketin gelecek hedefleri

Mobil Oto Servis'i kullanmak isteyen Webrazzi okuyucularının, Mayıs ayı sonuna kadar yüzde 20 değerinde bir indirime sahip olduklarını da aktaralım. Randevu ekranında kupon kodu olarak 'webrazzi' yazacak ilk 50 okuyucumuz yüzde 20 değerinde bir indirime sahip olacak.

Gelelim şirketin yakın gelecek için hedeflerine. Kurucu ortaklardan Kaan Saraç ile konuştuğumuzda Mobil Oto Servis olarak İstanbul genelinde günlük 20 olan araç kapasitelerini 2014 yılı sonuna kadar 80'e çıkartmayı ve buna ek olarak Ankara'da da hizmet vermeye başlamayı planladıklarını öğrendik. Saraç'a göre Ottopot.com'un uzun vadedeki hedefiyse insanların ağır bakım ya da kaporta hasarları dışında servise gidip zaman kaybetmeyeceği yeni bir düzen kurmak.

Ottopot.com'un Aslanoba Capital'den aldığı yatırım miktarı açıklanmazken yatırım sonrası ekibini genişletmek ve süreçlerini iyileştirmek şirketin ilk icraatları olmuş. Yeri gelmişken; şirkette şu an 10'un üzerinde çalışan bulunuyor.

Mobil Oto Servis ile bir anlamda pivot etme denemeleri yaşan Ottopot.com, offline'a bakacak olursak oldukça büyük bir pazarda yer alıyor. Online tarafta dengelerin henüz oturmadığı otomobil tamiri ve satış sonrası hizmet pazarlarında; Ottopot.com/Mobil Oto Servis aldığı yatırımla birlikte önemli bir pay elde etmek istiyor. Girişimin bu aşamada online'dan çok offline rakipleri ile rekabet edeceği çok açık. Ottopot.com/Mobil Oto Servis hakkındaki gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.