Aslanoba Capital yatırımlı Ottopot.com Mobil Oto Servis projesini duyurdu
Yatırım

Aslanoba Capital yatırımlı Ottopot.com Mobil Oto Servis projesini duyurdu

Bugün sizlere kısa bir süre önce Aslanoba Capital'den yatırım alan Ottopot.com'u ve şirketin yeni projesini tanıtacağız.

2012 yılının sonlarında Kaan Saraç, Ersin Al ve Özgen Toru tarafından kurulan Ottopot.com; oto tamir ve bakım konularında Türkiye'nin ilk online pazar yeri projelerinden biri konumunda.

Otomotiv bakımı ve tamiri konusunda bir pazar yeri projesi olan Ottopot.com; Mart ayının ortasında bünyesinden yeni bir platform daha çıkarttı. Şirketin bu günlerdeki odak noktalarından biri; 2013 Kasım'ında tamamlanan Aslanoba Capital yatırımı sonrası yayına aldığı yeni ürünü: Mobil Oto Servis.

İnsanlar Mobil Oto Servis ile 'pizza siparişi verir gibi' evlerinde ya da ofislerinde bekleyen  arabalarına bakım yaptırabiliyor. Platformun sloganı ise oldukça açıklayıcı: 'ayağına gelen oto servis'.

Mobil Oto Servis bünyesinde tüm tamir ve kontrol işlemleri platformun kendi ustaları tarafından yapılıyor. Bu sayede kaliteyi üst seviyede tutmanın daha kolay olduğunu paylaşan kurucu ekip, tüm işlemlerde bir yıl ve 10 bin km garanti sunduklarının da altını çiziyor. Mobil Oto Servis'i dilerseniz mobilotoservis.com üzerinden, dilerseniz de çağrı merkezini (0850 532 0 868) arayarak kullanabiliyorsunuz. Ödemenizi de gerek araç başında gerekse online olarak yapabilmeniz mümkün.

15 Mart'ta yayın hayatına başlayan Mobil Oto Servis, fiziksel olarak operasyona 1 Ocak 2013 tarihinde başladı ve bugüne kadar 100'lerce müşterisine hizmet verdi.

Mobil-Oto-Servis-Poster

Webrazzi okuyucularına indirim, şirketin gelecek hedefleri

Mobil Oto Servis'i kullanmak isteyen Webrazzi okuyucularının, Mayıs ayı sonuna kadar yüzde 20 değerinde bir indirime sahip olduklarını da aktaralım. Randevu ekranında kupon kodu olarak 'webrazzi' yazacak ilk 50 okuyucumuz yüzde 20 değerinde bir indirime sahip olacak.

Gelelim şirketin yakın gelecek için hedeflerine. Kurucu ortaklardan Kaan Saraç ile konuştuğumuzda Mobil Oto Servis olarak İstanbul genelinde günlük 20 olan araç kapasitelerini 2014 yılı sonuna kadar 80'e çıkartmayı ve buna ek olarak Ankara'da da hizmet vermeye başlamayı planladıklarını öğrendik. Saraç'a göre Ottopot.com'un uzun vadedeki hedefiyse insanların ağır bakım ya da kaporta hasarları dışında servise gidip zaman kaybetmeyeceği yeni bir düzen kurmak.

Ottopot.com'un Aslanoba Capital'den aldığı yatırım miktarı açıklanmazken yatırım sonrası ekibini genişletmek ve süreçlerini iyileştirmek şirketin ilk icraatları olmuş. Yeri gelmişken; şirkette şu an 10'un üzerinde çalışan bulunuyor.

Mobil Oto Servis ile bir anlamda pivot etme denemeleri yaşan Ottopot.com, offline'a bakacak olursak oldukça büyük bir pazarda yer alıyor. Online tarafta dengelerin henüz oturmadığı otomobil tamiri ve satış sonrası hizmet pazarlarında; Ottopot.com/Mobil Oto Servis aldığı yatırımla birlikte önemli bir pay elde etmek istiyor. Girişimin bu aşamada online'dan çok offline rakipleri ile rekabet edeceği çok açık. Ottopot.com/Mobil Oto Servis hakkındaki gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Yorumlar (9)
 1. Eğer gerçekten kaliteli hizmet veriyorlarsa gerçekten güzel iş ama dediğim gibi kaliteli hizmet önemli ..

 2. Kritikadam Kritikadam

  guzel fikir fakat site su anda cok kotu. ui/ux konusunda calismalari gerekiyor.

 3. Nurettin Nurettin

  bu alanda bir kaç oyuncu çıktı. içlerinden işini iyi yapan tutturacaktır. tasarımı ve hizmeti iyi olan ön plana çıkacaktır.

 4. Ömer Akgün Ömer Akgün

  Ottopot.com projesi bence yakın tarihteki en güçlü, en kullanıcı yararına girişimdir. Zaten bir girişim yapılıyorsa öncelikle bunun insanlara olan faydası düşünülmelidir. İnsanlara faydası dokunan ve arkasında işi bilen yöneticilerin olduğu bir projenin tutmaması için bir neden yoktur.

  Mobilotoservis.com projesinin de tıpkı ottopot.com gibi son derece başarılı olacağından şüphem yok. Çünkü kurucuları daha önce aynı sektörde bir başarı sağladılar, sektöre hakimler ve yine otomobil sektörüne hizmet ederek odaklı ilerliyorlar.

  Müşteri memnuniyeti konusundaki hassasiyetlerini bizzat tecrübe etmiş birisi olarak da geleceklerini oldukça parlak görüyorum.

 5. Atakan A. Atakan A.

  10 liram olsa bu projeye yatırım yapacağıma gider sayısal loto oynarım.

 6. Mustafa Mustafa

  Ben Ottopot.com web sitesini googleda arama yaparken 2-3 hafta once buldum. Fiyat talebi gonderdim aradilar randevu ayarladilar. Servise gittim hizmet aldim standart sanayii ustalari ile calismiyorlar Maltepedeki ozel servise yonlendirdiler beni servis sahibi guler yuzlu site hakkinda konustum siteden ve sistemden memnun hizmet fena degil proje calisiyor.

  Bizzat test ettim.

  Belkide ozel servislerin kalitelerinin artmasina yonelik calismalar yaparsalar servislerin egitimleri, yedek parca tedarik temin gibi konularda servislere yardimci olursalar proje daha verimli olabilir.

  Ottopot.com a basarilar dilerim.

 7. Ottopot denilen firma, otomobil kullanıcıların yoğun olduğu forumlarda fake üyelik alıp reklam yapmaya çalışan bir firmadır. Körler sağırlar birbirini ağırlar durumu var. Ornek olarak isteyen bakabilir donanımhaber forumu otomotiv bölümünde adamlar orada ifşa etmişler. Bakmak isteyen için link

  http://forum.donanimhaber.com/m_90153227/f_/key_ottopot//tm.htm

 8. Otomotivinefendisi Otomotivinefendisi

  Hayatında aracını servise götürmek dışında (orası da şüpheli) otomotiv ile direkt teması olmayanların kurduğu startuplara bayılıyorum. Copy-paste sistemler ile başarı sayısal loto oymakla aynı.

  Parasını bu işe yatırmak yerine sayısal lotoya yatıracak arkadaşa sonuna kadar katılıyorum. Bu iş yalan olur.

 9. Hasan bey internet işlerini sevdi ancak yatırımları sürekli isabetsiz. Bence bu işleri bırakmalı ya da bir bilene danışmalıdır. İnternet girişimleri, su satmaya benzemiyor.