Facebook Messenger’a ücretsiz sesli görüşme özelliği geldi
Mesajlaşma

Facebook Messenger’a ücretsiz sesli görüşme özelliği geldi

 • ebook, anında mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger’ı geliştirmeye devam ediyor.

Facebook MessengerFacebook, anında mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger’ı geliştirmeye devam ediyor. Bundan bir kaç ay önce sesli mesaj özelliği eklenen uygulamaya sesli aramanın da geleceğini sizlere duyurmuştuk.

Ve Facebook Messenger’ın iPhone uygulamasının yeni güncellenmesi ile birlikte bu özellik resmen duyurulmuş oldu. Uygulamanın yeni özelliği aynı Viber veya WeChat gibi alternatiflerde olduğu gibi çalışıyor ve internet bağlantınız üzerinden sesli görüşme yapmanızı sağlıyor.

Asıl ilginç olansa güncellemenin, Facebook’un bir servet karşılığında satın aldığı WhatsApp’taki sesli görüşme özelliğinin sızmasından sadece çok kısa bir süre sonra gerçekleşmiş olması…

facebook-arama-1 facebook-arama-2 facebook-arama-3

Facebook Messenger’ın sesli görüşme özelliği hem Wi-Fi, hem de 3G bağlantınız üzerinden görüşme yapmanızı mümkün kılıyor. Bu özellikle de uluslararası sesli görüşme yapmak isteyen kullanıcılar için yüksek görüşme ücreti ödememenin yeni bir yolu olabilir.

Facebook Messenger ile sesli görüşme yapmak için uygulamadaki Kişiler bölümünde aramak istediğiniz kişinin adının yanındaki telefon simgesine tıklamanız yeterli. Her iki tarafında internet bağlantısına sahip olduğu durumda, iPhone’daki sesli FaceTime görüşmelerine benzer bir şekilde aramayı gerçekleştirebiliyorsunuz.

Facebook Messenger'ın güncel iPhone uygulamasını şuradan yükleyebilirsiniz.

Yorumlar (10)
 1. Devrim deyip duruyordunuz, işte olmuş devrim, haberiniz yok. :)

 2. Burak Uysal Burak Uysal

  Bu tür uygulamaların sesli görüşme imkanı kılması GSM operatörlerini çıkmaza sürükleyecektir. Gelecekte GSM operatörleri nasıl çözüm bulacaklar acaba? Ayrıca android uygulaması ne zaman çıkacakmış?

  1. mobil internet ücretlerini tavan fiyata çıkaracaklardır elbette

 3. Abdurrahman Mert Abdurrahman Mert

  Android için bir gelişme yok mu

 4. Bende Galaxy s4 var , ve dün geldi bana Sesli Mesaj güncellemesi

  Ayrıca Facebook Android uygulamasının arayüzü değişti baştan aşağı :) Çok klas olmuş

 5. Haber içeriğiniz yanlış.

  1) Özellik 3G ile kullanılamıyor.

  2)"Facebook’un güncel iPhone uygulamasını şuradan yükleyebilirsiniz." demişsiniz ancak link Messenger'a yönlendiriyor. Doğrusu "Facebook Messenger'ın güncel iPhone uygulamasını şuradan yükleyebilirsiniz." olmalı.

  1. Uygulama normalde 3G ile de kullanılabiliyor. Ancak data paketinden harcadığı için ücretsiz değil. Facebook uygulama detaylarına aşağıdaki şekilde bir detay eklemiş.

   Free Calls: Talk as long as you want and stay in touch wherever you are. (Calls are free over Wi-Fi. Otherwise, standard data charges apply).

   1. 3G ile çalıştırabilmek için test ettik, ancak uygulamadaki telefon ikonu 3G'ye geçince direk disable oluyor.

 6. 2 gün önce yani 2 Nisan'da Android uygulaması içinde, bu özelliği içerisinde barındıran bir güncelleme geldi. Haber içeriği bu konuda eksik olmuş.

  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.facebook.orca adresinden son güncelleme tarihine ve yenilikler kısmındaki açıklamasından görebilirsiniz.

 7. Gelecekte iletişim oparatörlerinin işi çok zor gibi gözüküyor