WhatsApp eski rekorunu ikiye katladı, bir günde 64 milyar mesaja ulaştırdı

WhatsApp eski rekorunu ikiye katladı, bir günde 64 milyar mesaja ulaştırdı

Facebook’un WhatsApp satın alması ile ilgili olarak Mark Zuckerberg, uygulamanın 19 milyar dolardan daha fazla ettiğini söylemişti. WhatsApp’ın son paylaştığı rakamlar bu iddialı açıklamanın doğru olabileceğini gösteriyor.

WhatsApp’ın resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamaya göre uygulama bir gün içerisinde tam 64 milyar mesaj ile rekorunu daha da ilerletti.

Anımsayabileceğiniz gibi WhatsApp daha önce 2013 yılbaşında 18 milyar, Haziran 2013’te ise 27 milyar mesaja ulaşmıştı. Daha önceki bu rakamlarla karşılaştırıldığında WhatsApp’ın 64 milyarlık yeni rekoru uygulamada çok ciddi bir büyümeyi işaret ediyor.

Whatsapp

Bu 64 milyar mesajın 20 milyarı gönderilmiş, 44 milyarı ise alınmış mesajlardan oluşuyor. WhatsApp’ın gönderilen ve alınan mesaj sayılarının farklı olmasının nedeni ise grup mesajlaşma özelliği. Bu şekilde birden fazla alıcısı olan mesajlar hesaba katıldığında bu fark ortaya çıkıyor. Gönderilen mesajın ortalama alıcı sayısının 2,2 olması da WhatsApp’ın grup mesajlaşma konusunda da oldukça popüler olduğunu gösteriyor.

Şubat ayında 465 milyon toplam aylık aktif kullanıcı sayısına ulaşan WhatsApp’a daha önce aktardığımız sesli arama özelliğinin gelmesiyle beraber uygulamanın gelirlerini artırmak konusunda elinin daha da güçleneceğini tahmin etmek zor değil.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.