Delta Havayolları mobil uygulamaları ile milyonlarca dolar kazanıyor

Delta Havayolları mobil uygulamaları ile milyonlarca dolar kazanıyor

ABD'nin en büyük havayolu firmalarından biri olan Delta Havayolları'nın CEO'su  Richard Anderson, yatırım bankacılığı şirketi Rutberg'in Global Summit etkinliğinde yaptığı konuşmasında, mobil uygulamaları aracılığıyla on milyonlarca dolar gelir elde ettiklerini açıkladı.

Android, iPhone, iPad ve Windows Phone olmak üzere farklı platformlar için uygulaması bulunan Delta Havayolları'nda, yapılan check-in'lerin yüzde 90'ı da dijital kanallar üzerinden gerçekleştiriliyor. Dijital kanalların içerisinde Delta.com web sitesi, kiosklar da bulunuyor fakat mobilin bu dijital kanallar içerisinde payının yüzde 20 olması da altı çizilmesi gereken bir nokta. Kısacası Delta yolcularının önemli bir kısmı mobili sıkça kullanıyor.

Delta Havayolları CEO'su Richard Anderson, etkinlikte çok da dijital olmadığı ve bir gözü TV'deyken elinde de tabletle gezmediğini, halen bir kalem ve kağıt kullanıcısı olduğunu esprili şekilde anlattı. Şu an için tüm uçuşlarda uçak için kablosuz internetin mümkün olmadığını ancak yakın gelecekte bunun için çalıştıklarını belirtti. Delta Havayolları uçak içi internet konusunda daha önce de ciddi yatırımlar yapmıştı.

Delta mobile uygulamalar

Uçuş ekibine Google Glass verilmesini nasıl bulduğu ilgili soru da yöneltilen Richard Anderson, bu konuda bilgi sahibi olmadığını da aktardı. Sizin için daha önce haberleştirdiğimiz Virgin Atlantic yer hosteslerinin Google Glass kullanması konusuna da atıf yapan bu soruyu, rakibinin CEO'su pas geçmiş oldu.

Delta Havayolları CEO'sunun mobile gösterdiği ilgi büyük, bunun sadece bir gelir kaynağı olarak görmemesi de işin bir diğer güzel yanı çünkü Delta, burada kullanıcı deneyimini çok büyük önem veriyor. Bununla birlikte, uygulamanın daha gerçek zamanlı hale gelerek, operesyonel yükü de üstlenmesini sağlamak gibi büyük bir hedefleri bulunuyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.