Virgin Atlantic'in yer hostesleri Google Glass kullanmaya başladı

Virgin Atlantic'in yer hostesleri Google Glass kullanmaya başladı

Virgin Atlantic'in yer hostesleri Google Glass ile yolculara hizmet vermeye başladı. Virgin Atlantic'le Upper Class uçan yolcular, bundan böyle Google Glass kullanan yer hostelerinden yardım alacak.

Londra'daki Heathrow havalimanında, 6 hafta boyunca pilot uygulama olarak denenecek çalışma sonucunda, Virgin Atlantic bu hizmetini yaygınlaştırma kararı da alabilir. Google Glass kullanan yer hizmetleri ekibi, Heathrow'dan Virgin Atlantic ile üst kabinde uçan yolculara seyahatleri ile ilgili bilgileri Glass üzerinden okuyarak aktaracak.

glass2

Google Glass kullanan personel, yolculara yardım ederken, yolcu ile ilgili bilgiler, uçacağı lokasyonla ilgili bilgiler, ya da uçacağı yerdeki hava durumu ile ilgili destekleyici bilgiler de yine personelin gözü önünde olacak. Böylece yolculara uçuşları ile ilgili bilgileri Virgin personeli tarafından direkt olarak aktarılacak. Personel Google Glass uygulaması aracılığıyla yolcunun uçuştaki kişisel tercihlerini ve yeme-içme tercihlerini de görebilecek.

Müşteri deneyimi açısından, karşısındaki kişinin bir donanım kullanması müşteri memnuniyetini mutlaka artıracaktır. Virgin şirketi, grup olarak teknoloji ile oldukça barışık bir firma ve Google Glass kullanmak gibi vizyon sahibi bir adımı atması da şaşırtıcı değil. Bildiğiniz gibi şirketin bir başk grubu olan uzaya uçuş düzenleyen Virgin Galactic, Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başlamıştı. Sanırım şirketin bu yeniliksever yapsında Sir Richard Branson'ın katkısı da büyüktür diye düşünüyorum. Bakalım Virgin Atlantic, Google Glass kullanımını yaygınlaştıracak mı?

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.