Elli megapiksel kameralı akıllı telefon Oppo Find 7 duyuruldu
Mobil

Elli megapiksel kameralı akıllı telefon Oppo Find 7 duyuruldu

Son dönemde büyük üreticilerin yanı sıra, piyasaya adım atan farklı donanım üreticileri de akıllı telefon pazarına giriş yapıyorlar. 2008 yılında mobil pazara giriş yapan ve kendini global bir marka olarak konumlandıran Oppo, adının teknoloji ve inovasyon ile birlikte anılmasını isteyen bir yapı kurmaya çalışıyor.

Yazımıza konu olan ürün ise Oppo'nun yeni akıllı telefonu Find 7. Daha önce Find 5 modelini piyasaya süren Oppo, yeni modeli Find 7'de Android 4.3 tabanlı ColorOS işletim sistemine yer veriyor. Oppo'ya göre, Find 7 modeli ile amaç modern mobil teknolojinin sınırlarını zorlamak.

Oldukça iddialı şekilde duyurulan telefonun, 50 megapiksel fotoğraf çeken kameraya sahip olduğunu belirtelim. Find 7, aynı zamanda 4K kalitesinde video da çekebiliyor. Bununla birlikte kamera HDR fotoğraf çekme ve slow-motion çekim özelliklerine de sahip. f/2.0 değerinde diyafram aralığına sahip Oppo Find 7'nin bir de Super Zoom özelliği bulunmakta. Kısacası fotoğraf konusunda hayli iddialı bir cihaz.

5.5 inç boyutunda ekrana sahip olacak Find 7, 2560x1440 boyutlarında çözünürlük desteği veriyor ve  ekranında Gorilla Glass 3 teknolojisini kullanıyor. Oppo Find 7'nin bir diğer özelliği ise dikkat çekici tasarımı, oldukça şık bir görünüme sahip Find 7'nin şarj konusunda da pek çok kullanıcıyı etkileyebileceği yetenekleri bulunmakta. Paylaşılan veriler göre, sadece 30 dakikalık bir şarj ile Find 7'nin  şarjı yüzde 75 oranında doluyor. 3000 mAh'lik bataryası bulunan Find 7, 3GB RAM'e sahip.

Yorumlar (3)
 1. Isa Koç Isa Koç

  Ya her 50 megapixel diyenin lens kaliteside iyi olacak diye birşey yok.

  Mesela bir Canon fotoğraf makinesinin aynı sınıftaki bir Samsung, Nokia hatta iPhone bile aynı netlikte çekim yapamıyor. Heleki gün ışığı dışındaki ortamlarda diğer makinelerde netlik kalitesi rezillik seviyesine varıyor.

  Geçenlerde de Nokia 42 megapixellik makine çıkarttı, Techcrunch karşılaştırma yapıyodu nokiamı yoksa 8 megapixellik iphone 5s'mi diye kafa kafaya gidiyorlardı, bazı yerlerde biraz nokia öne geçiyordu.

  Yani bu firmalar milleti keklemekten vazgeçsinler.

  1. Osman Osman

   doğru bir şeye değinmek istemişsiniz ama olmamış maalesef. canon fotoğraf makinasıyla hangi telefon aynı sınıfta olabilir, hatta iphone!

   bahsettiğiniz nokia modeli ise 1020 sanırım. iphone 5s ile kafa kafaya çıkmış. firmalar ürünleriyle keklemiyor, satın aldıkları sitelerle kekliyor. 5s 1020 ile aynı fotoğraf kalitesinde, güldürmeyin :)

 2. Ismail Ismail

  Bu cihaz Türkiye’ye gelecek mi ? Gelecekse ne zaman gelecek belli mi acaba ? Cevaplarsanız sevinirim memnunmusun acaba