Flappy Bird geri dönüyor
Genel

Flappy Bird geri dönüyor

Kısa sürede fenomen haline gelen ve ani bir vedayla ortadan kaybolan Flappy Bird, App Store'a geri geliyor. Oyunun yapımcısı Dong Nguyen, Twitter'da kendisine yöneltilen "Oyun App Store'a geri gelecek mi?" sorusuna net bir "evet"le cevap verdi. Önce Gawker'ın dikkatini çeken diyalogun yer aldığı haberde Nguyen'in yeni bir oyun üzerinde çalıştığı bilgisi de yer alıyor.

Nguyen, Flappy Bird'ün ne zaman geri döneceğine dair bir yorum yapmıyor, ve sadece "çok yakında değil" demekle yetiniyor.

Buradan, oyunun bir takım geliştirmelerle geleceği sonucunu çıkarabiliriz. Geçtiğimiz haftalarda Rolling Stone dergisine konuşan Nguyen, Flappy Bird'ün dönebileceğine dair ilk umudu o röportajında vermişti. Ancak, Flappy Bird'ün döneceği bu son haberle kesinleşmiş oldu.

flappy bird nguyen

 

Habere göre, Nguyan, Kitty Jetpack adında dikey bir uçuş oyunu üzerinde çalışıyor. Oyunun detayıyla ilgili bir detay ya da yorum yok.

Fllapy Bird, geri dönüşünde eskisi kadar yüksek uçabilecek mi, gizemli oyunun popülaritesi bu süreçten nasıl etkilenecek bekleyip göreceğiz.

Yorumlar (2)
  1. Izle.tc Izle.tc

    İyi bir pazarlama stratejisi. Parayla bu kadar reklam yapamazdı herhalde. Geri gelince iki katı kullanıcısı olacaktır.

  2. Degisik bir reklam yapma tarzı önce kaldırmak sonra eklemek mantıklı güzel dikkat cekti :)