Fizy, daha zengin içeriklere sahip yeni yapısıyla betada!
Müzik

Fizy, daha zengin içeriklere sahip yeni yapısıyla betada!

Küresel anlamda medarı iftiharımız olabilecek girişim Fizy yenilenme sürecinde. Bundan 3 yıl önce Mashable Awards kazananları arasında olan Fizy, geçen süre içerisinde küresel bir genişleme yapamamış ve yabancı müzik servislerinden geri duruma düşmüştü.

Fizy sanatçılarla ilgili bilgi sayfaları veya dinleme popülerliği gibi önemli içerikleri bugüne kadar sunmamıştı. Bu konuda yeni bir adım atan Fizy'nin beta sürecini test ettik, kısaca özetlemek gerekirse tasarımsal değişikliğin ötesinde, içerik zenginleştirilmesi yapan Fizy önemli bir atılımda.

Yazının devamında yer alan formu dolduran ilk 250 kişinin beta sürecini test edebileceğini belirtmiştik, gösterdiğiniz yoğun ilgiye teşekkürler :) başvuru formumuz kapanmıştır. Fizy'nin beta sürecinde dikkat çeken noktalarla devam edelim.

Arama Sonuçlarında Öneriler

Yeni Fizy'de kullanıcılar yaptıkları aramalarda ilgili sanatçı ve şarkıyı tamamlamadan ilgili öneriler otomatik tamamlanıyor. Küçük bir detay olmasına karşılık önemli bir geliştirme de detay kırılımların önerilerde olmadığını belirtmekte yarar var. Aramayı yaptıktan sonra ayrıca filtreleme yaparak istedğiniz sonuca ulaşabiliyorsunuz.

fizy-ekran-goruntusu

Şarkıcı ve Albüm Sayfaları

Yeni Fizy'de kişisel olarak en mutlu olduğum nokta daha fazla içerik sunulması. Şarkıcı ve albüm sayfalarını oluşturan Fizy, Beta süreci olduğundan henüz yeterli bilgiyi sunmasa da ilerleyen zamanlarda burada değerli bilgiler paylaşacağını söylememiz mümkün. İçeriğin genişlemesiyle birlikte Fizy kullanıcılara sunduğu değerin yanında yeni şarkıcılardan veya konser bilgilendirmelerinden gelir elde etme yolunun önünü açmış oluyor.

teoman-fizy-sayfasi

Tasarımsal Değişiklikler

İlk iki görselden de çıkarılacağı üzere yeniliklerin getirdiği tasarımsal değişikliklerin yanında Fizy'nin ana sayfasında ve detay sayfalarında değişiklikliğe gidilmiş. Ana sayfada aşağı doğru sıralanan tasarımla birlikte görsellerde de artış var. Dikkat çeken detaylarla beslenen tasarımda ileri ve geri tuşları durdur tuşunun altında gizlenmiş.

fizy-mood

Aşağıdaki formu doldurarak sizde beta sürecindeki Fizy'yi deneyebilirsiniz

Kısa bir süre deneme şansı bulduğumuz Fizy'nin yeni versiyonunu siz de aşağıda formu doldurarak deneyebiliriz. Davetiyelerimiz sadece 250 kişiyle sınırlıdır, bu yüzden ilk gelenler davetiyeleri alacaklar.

Güncelleme:

Göstediğiniz yoğun ilgiye teşekkürler, beta süreci test etmeniz için 250 kişilik davetiyemiz tükenmiştir :(  Beta sürecini new.fizy.com'da sürdüren Fizy'ye yeni sitesi hazır olduğunda fizy.com'dan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (5)
 1. Civan Ozkaner Civan Ozkaner

  Rakipleri almis basini giderken Fizy e hic yeni ozellik gelmemis, sadece tasarim degismis. Spotify turkiye ye girmis durumda, artik aninda muzik dinleme diye birsey kalmadi akilli radyo dinliyorum hep.

 2. Nurettin Bacanak Nurettin Bacanak

  Tasarım değişikliydi, Beta'ydı, Alfaydı bunlar hikaye. 3 sene bir web girişimi için asır gibidir. Fizy öldü, katili de Turkcell. İşin kötüsü, bunun böyle olacağının satın alma zamanında görünüyor olmasıydı...

  1. Sana katılıyorum, arkadaş ve iş çevrem dahil birçok kişinin artık fizy'i kullanmadığını biliyorum, aynı şey benim içinde geçerli müziği 30 sn. dinleyip premium olmamı isteyen bir site daha önceden böyle çıkar amaçlı hizmet vermediği için çok garip karşılıyorum. Bu yüzden bende artık fizy kullanmayanlar spotify kullananlar listesindeyim. Artık fizy'nin işi zor özelliksiz, eklentisiz.

 3. Burak Burak

  bu olay tamamen saçmalık. o kadar rakibi ücretsiz halindeyken bile derya deniz olanaklar sunarken, fizy anca tasarım değiştirsin. Neredeydi bu üyelik silme olayları ?

  unfortunately your free subscription to legal unlimited music bound by the copyright agreements has ended. you can either listen to the first 30 seconds of each song with your standard membership, or you can resume your unlimited music pleasure with extra features by subscribing to premium membership

 4. Gökhan Gökhan

  arkadaşlara katılıyorum Turkcell sadece kendi alanında çalışma yapsa iyi olacak, 3 yıl web için çok çok uzun bir zaman geçmiş olsun diyoruz...