HukukiWeb’de alkollü içecek reklamları, oyunlarda karakter hırsızlığı, Facebook ve YouTube'un yasaklanma ihtimalini konuştuk
Webrazzi TV

HukukiWeb’de alkollü içecek reklamları, oyunlarda karakter hırsızlığı, Facebook ve YouTube'un yasaklanma ihtimalini konuştuk

hukukiweb-7Avukat Şebnem Ahi ve Avukat Sertel Şıracı, bu hafta HukukiWeb'e geçtiğimiz hafta Hürriyet'in haberiyle tartışmaya başlanan internet sitelerindeki gizli alkollü içecek reklamlarıyla başlıyoruz.

İkili, ardından son zamanlarda sık karşılaşılan oyunlardaki karakter hırsızlığı meselesiyle devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Ankara'da 21 yaşındaki bir gencin başvurusuyla tekrar alevlenen konunun detaylarını öğreniyoruz.

HukukiWeb’in bu haftaki son gündem maddesi ise geçtiğimiz hafta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Facebook ve YouTube'un erişime engellenebileceğine yönelik açıklaması ve bunun ardından Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün açıklamasıydı. Karşılıklıa açıklamaları yeni internet yasası da ele alınarak hukuki açıdan değerlendirmeye çalıştık.

HukukiWeb’in tüm bölümlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (4)
 1. Web Tasarımcı Web Tasarımcı

  Birde freelance işlerde karşımıza çıkacak hukuki boyutu inceleyen detaylı bir soru-cevap yapsanız freelance sektörü için oldukça açıklayıcı olur.

  Teşekkürler..

 2. Adnan Güney Adnan Güney

  Ali Altuğ Koca bey merhaba;

  Yukarıda yazılan bir haber mi yoksa başlıktan mı ibaret ? İnanın böyle bir haberi Webrazzi siteye yakıştıramadım. Seo olarak verilen birkaç bağlantıdan başka birşey göremedim. Haberin başlığı ile içerik açıklaması verilen mesaj nedir? Devamına tıkladığımda geldiğim yer aynı nokta.Kusura bakmayın bu bir eleştiridir.Takip ettiğim, sevdiğim sitelerin kalitesi bozmasını istemem. Kolay gelsin!

  1. HukukiWeb programımız bilişim hukuku konusuna odaklanmış bir WebrazziTV programıdır. Zaten asıl amaç izlemeniz olduğu için yazılar biraz genel olarak ana fikri aktarmak içindir. SEO kaygımız hiçbir zaman olmadığı için iddianız çok gerçekçi değil. Sanırım video playerınız yüklenmediği için bir karşıklık oldu.

   1. Adnan Güney Adnan Güney

    Merhaba Ali bey;

    Yazıyı okuduğumda ben konuyu yazı içinde görmeye çalışmamdan kaynaklansa gerek diye düşünüyorum.SEO kaygınız olmadığını zaten biliyorum.Aynı zamanda abonenizim.İnanın Milliyet Hürriyet gazetelerine de aboneyim ama gelen tüm maillerini siliyorum.Webrazzi kaliteli ve seviyeli bir site.Yazıda açıklama göremeyince neden diye düşündüm ve açıkcası kızdım. Tabiy ki bazı konular bir resim veya video ile çok daha geniş bir kitleye ulaşabilir.Yazının sonunda geniş açıklama oturum videosunda gibi bir yönlendirme olsaydı bu kadar yazıya gerek kalmayabilirdi.Lütfen kırılmayın sevdiğim nadir sitelerden birisiniz ve her zaman bu tür sitelerin ayakta kalması için yapıcı yorum yapmayı severim.Ancak bazen yorum da gerekli oluyor. Teşekkür ederim.Kolay gelsin.