Hacker’lar 400 milyon dolarlık Bitcoin soygununda Mt.Gox’un parmağı olduğunu iddia ediyor

Hacker’lar 400 milyon dolarlık Bitcoin soygununda Mt.Gox’un parmağı olduğunu iddia ediyor

En popüler sanal para birimi Bitcoin’in en büyük pazar yeri olan Mt.Gox’un başına gelenler konuşulmaya devam ediyor. Sizlere daha önce aktardığımız gibi Mt.Gox 744 bin Bitcoin’in kaybolması kabusunu yaşamış ve ardından kendine gelememişti.

Müşterilere ait olan Bitcoin’lerin dışında Mt.Gox’un kendi kaybolan Bitcoin’lerini de hesaba katınca toplam kayıp Bitcoin adedi 850 bine ulaşıyor. Bunun üzerine iflas başvurusunda bulunan Mt.Gox’ta yaşananlar Bitcoin ekosistemi için de ciddi bir darbe oldu.

Fakat Mt.Gox’un açıklamaları ile yetinmeyen hacker’lar, dün şirketin sunucularına ve CEO’sunun hesaplarına girerek ilginç iddialar ortaya çıkardılar…

Ele geçirdikleri hesaplardan toplan 716 MB’lık bir dosyayı yayınlayan hacker’lar bir milyondan fazla işlemle ilgili detayların yer aldığı bir Excel tablosunun yanı sıra Mt.Gox’un kendi kullandığı yazılıma ait ekran görüntülerini paylaştılar.

Hacker’lar 400 milyon dolarlık Bitcoin soygununda Mt.Gox’un parmağı olduğunu iddia ediyor

Hacker’ların iddiasına göre elde ettikleri bilgilerden Mt.Gox’un şu anda toplam 951.116 Bitcoin’e sahip olduğunu ortaya çıkartmışlar. Yani eğer bu iddialar doğruysa Mt.Gox’tan çalındığı bilinen toplam rakamdan daha fazlası, hali hazırda Mt.Gox’un sanal kasasında duruyor.

Forbes’ta yer alan haberlerin üzerine henüz Mt.Gox cephesinden hiç bir açıklama gelmiş değil. Yine de bu durum hacker’ların iddialarının doğru olduğunu tek başına kanıtlamaya yeterli değil. Bu durum hacker’ların iddia ettikleri gibi Mt.Gox’un yöneticilerinin en büyük Bitcoin soygununda aktif olarak rol oynamış olabilecekleri kadar, eski kayıtlardaki bilgilerin ortaya çıkması ile gerçekleşen ciddi bir yanlış anlaşılma da olabilir.

Sizce Mt.Gox’un çalınan 400 milyon dolarında Mt.Gox yöneticilerinin bir parmağı olabilir mi?

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.