Sabah alışkanlıklarınızı güçlendiren alarm uygulaması: HabitClock

Sabah alışkanlıklarınızı güçlendiren alarm uygulaması: HabitClock

Mobil uygulamalar arasında sürekli popülerliğini koruyan kategorilerden biri de alarmlar. Mobil uygulama dünyası büyüdükçe onlarca çeşit alarm uygulamasına denk geldik. Alarmı susturmanız ya da ertelemeniz için size matematik işlemi soranından, alarmı kapattığınızı arkadaşınıza haber verenine kadar...

HabitClock ise insanlara alışkanlık (habit) kazandırmak isteyen bir alarm uygulaması olarak öne çıkıyor. Useful İş Geliştirme Ajansı tarafından hazırlanan HabitClock, kısa bir süre önce App Store'daki yerini aldı. Bu yazıda da sizlere uygulamayla ilgili detaylardan bahsedeceğiz.

Hayatta başarılı olarak nitelendirilen çoğu insanın bir sabah rutinine sahip olduğunu savunan uygulamanın yaratıcı ekibi; bu doğrultuda bir alarm uygulaması geliştirmiş. HabitClock'ta alarm çaldıktan sonra -ya da kendiniz her sabah uygulamayı açarak- daha önceden belirlemiş olduğunuz 'alışkanlıklar' sırayla ekranınıza geliyor ve kronometre çalışmaya başlıyor. Alarmı kapattıktan sonra her bir alışkanlığınızı da 'yaptım' şeklinde işaretlemeniz gerekiyor ve HabitClock arka tarafta alışkanlıklarınızın arasında geçen süreyi de hesaplıyor.

habitclock-ekran-goruntusu

Facebook ve Twitter ile giriş yapabildiğiniz ya da kendi üyelik mekanizması üzerinden üye olabildiğiniz HabitClock şimdilik sadece iPhone'larda çalışıyor. HabitClock'ta dilerseniz uygulama içinde alarm kurarak dilerseniz de her sabah uygulamayı özel olarak çalıştırarak alışkanlıklarınızı sırayla yerine getirmeye başlayabiliyorsunuz.

HabitClock'un gelir modeli uygulama içi satın alma üzerine kurulu

Gelir modelini veri analizi üzerine kuran HabitClock, geçmişe dönük olarak alışkanlıklarını hangi sırayla ve kaç dakikada yaptığını öğrenmek isteyen kullanıcıları için 1,99 dolar (1 ay için) ile 5,99 dolar (12 ay için) arası bir ücret talep ediyor. Bu arada kullanıcıların büyük bir çoğunluğunu sosyal ağ hesaplarıyla üye yapan HabitClock, şu an için olmasa da ileride uygulama içi satın alma haricinde markalar tarafında da önemli bir mecra haline gelebilir.

Diğer yandan uygulamada Trends başlığı altında dünya genelinde, lokasyonunuza göre veya kategoriler altında diğer üyeler tarafından en sık tercih edilen alışkanlıkları görebilmeniz ve direkt olarak kendi profilinize ekleyebilmeniz de mümkün. Ki bu da uygulama içinde yeni alışkanlıklar keşfedebilmeniz anlamına geliyor.

HabitClock hakkında, oyunlaştırma konusunda da oldukça öne çıkan bir uygulama olan, Lift'in bir nevi dikey benzeri ve sade versiyonu tanıtımını yapabiliriz. Uygulamanın web sitesi ve App Store profilinden de anlayabileceğiniz gibi hedef yalnızca Türkiye değil, uluslararası. Kolay kullanımı ile dikkat çeken HabitClock, bir ürün olarak baktığımızda ise insanların kullanmaya 'alışmalarının' ve kullanıcı kitlesinin büyümesinin oldukça 'zahmetli' olduğu bir ürün. Bu anlamda HabitClock'u zorlu bir yolculuk bekliyor diyebilirz.

HabitClock hakkındaki önemli geliştirmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.