Mobil uygulamalar için analiz aracı: Appcase

Mobil uygulamalar için analiz aracı: Appcase

Sizlere daha önce tanıttığımız ve Webrazzi olarak bizim de kullandığımız SEO yönetimi yazılımı Positionly, kısa bir süre önce 'mobil uygulamalar için analiz aracı' olarak tarif edebileceğimiz Appcase'i tanıttı.

Varşova/Polonya merkezli Positionly; kısa bir süre içinde dünya üzerinde 2 binin üzerinde ücretli kullanıcıya ulaşmayı başardı. Şirketin şu an beta aşamasında olan yeni ürünü Appcase ise mobil uygulamalar için geliştirilmiş.

Appcase  kullanıcıları; uygulamalarının hangi anahtar kelimelerde kaçıncı olduğunu, uygulama kategorilerine göre en popüler anahtar kelimeleri, rakiplerinin belirledikleri anahtar kelimelerdeki derecelerini, kullanıcı yorumlarını, gelir ve indirilme rakamlarını ve geriye dönük olarak uygulamalarının versiyon güncellemelerini takip edebiliyor.

Kısaca Appcase mobil uygulamalar için SEO, yani ASO (App Store Optimization) konusu başta olmak üzere temel olarak mobil uygulama sahiplerinin giriş düzeyindeki tüm 'analiz' ihtiyacını karşılamayı hedefliyor. Şimdilik yalnızca App Store'u destekleyen Appcase, kısa bir süre içinde hem Google Play hem de Windows Phone desteğini de hayata geçirmek istiyor.

Positionly kurucu ortaklarından Grzegorz Kazulak ile konuştuğumuzda kendisi; günümüzde mobil uygulama platformlarında milyon seviyesinde uygulama bulunduğundan ve bu durumun da uygulama sahiplerini fark yaratmaya ittiğinden bahsetti. Kazulak'a göre mobil uygulama dünyasında şu anki problem uygulamayı yayına almak değil; uygulamayı bulunabilir, fazlaca indirilir ve kar eder bir hale getirmek.

Appcase (640x360)

500'ün üzerinde beta kullanıcı

6 kişilik bir ekibe sahip olan Appcase, 2013 Ağustos'da alpha, Kasım ayında da beta yayınına başlamış. Şu an üye olabildiğiniz ve kullanabildiğiniz Appcase'de temel fonksiyonlar tamamıyla çalışır durumda. Appcase'in beta kullanıcı sayısıysa 500'ün üzerinde.

Appcase ekibinden Kinga Hulewicz ile konuştuğumuz platformun yakın vadedeki öncelikli hedefinin uygulama sahiplerine indirilme ve karlılık konusunda daha detaylı istatistikler sunmak olduğunu öğrendik. Ayıca Appcase'in beta'dan çıkarak versiyon 1.0'ı yayına almasına da oldukça kısa bir süre kalmış.

Appcase'de şu an 4 farklı üyelik modeli bulunuyor. Tek bir uygulama için 10 ayrı anahtar kelimeyi takip edebileceğiniz en düşük paket ücretsiz. Diğer 3 paket ise aylık 49 dolarla 199 dolar arasında değişiyor.

Mobil uygulama sahiplerinin birçok ihtiyacını aynı yerden sağlamalarını hedefleyen Appcase, basit ve kolay kullanılabilir arayüzüyle de dikkat çekiyor. App Store Optimization konusunun oldukça değerli olduğunu düşünecek olursak Positionly'nin Appcase'le de binlerce kullanıcıya hizmet vermesi fazlasıyla olası görünüyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.