Shopio: IdeaSoft'un küresel e-ticaret altyapı projesi

Shopio: IdeaSoft'un küresel e-ticaret altyapı projesi

E-Ticaret'14 konferansı başladı ve IdeaSoft kurucusu Seyhun Özkara yeni projesini açıkladı. Türkiye odağında hazır internet paketi sunan IdeaSoft, yeni ürünü Shopio ile küresel ölçekte e-ticaret platformu olmaya hazırlanıyor.

Şu anda açık beta sürecinde olan ve Mart ayının ortasında  hayata geçmesi planlanan Shopio ile e-ticaret sitesi açmak isteyenler sadece fotoğraf ve bilgileri yükleyerek e-ticarete adım atabileceği gibi yazılımcılar da geliştirdikleri modüller ve projelerle platformda yerlerini alabilecekler. Platform as a Service (PaaS) olarak servis sunacak olan Shopio'nun önemli özellikleri bulunuyor.

Yurt dışı odağıyla Türkiye'nin e-ticaretine katkı yapması beklenenen Shopio ile şirketler ürünlerini uluslararası pazarda daha kolay satışa sunabilecekler. Özellikle sistemin ülkelerin vergi sistemine uygun olarak hazırlanacağını belirten Seyhun Özkara, bu özelliğiyle Shopio'nun rakiplerinden önemli ölçüde farklılaşacağını belirtiyor.

shopio-ekran-goruntusu-urunE-ticaret yapmak isteyenlerin haricinde Shopio, tasarım geliştiricileri ve yazılımcılar için önemli bir fırsat sunuyor. Tasarımcılar özgürlüğü yazılım ile sınırlanmıyor. Yazılım ile tasarım arasında herhangi bir zorunluluk ve bağlayıcılık bulunmadan geliştirmeye olanak sağlıyor.

shopio-ekran-goruntusu-template

Mobil odağı da bulunan Shopio'da masaüstü temalarının kullanımı ve mobil site de kullanılan tasarımlar farklı olarak kullanılabiliyor. Responsive özelliği olan temaları seçerek hem masaüstü, hem akıllı telefonlarda hem de tabletlerde e-ticaret sitesi hizmet sunabiliyor. Bunun haricinde Shopio'nun trafik ölçümlemesi içinde araçları bulunuyor.

shopio-ekran-goruntusu-analitik

Shopio İngilizce olarak hizmet vererek Amerika, Kanada, İngiltere ve Avusturalya'nında aralarında bulunduğu ülkeleri hedefleyecek. İkinci fazdaysa Brezilya, Polonya, Romanya ve Ukrayna'ya açılması planlanıyor. Yurtdışında önemli rakipleri bulunmasına karşılık ülkemizden bu yönlü projelerin çıkması sevindirici.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.