Shopio: IdeaSoft’un küresel e-ticaret altyapı projesi
Arama
E-Ticaret

Shopio: IdeaSoft’un küresel e-ticaret altyapı projesi

shopio-logoE-Ticaret’14 konferansı başladı ve IdeaSoft kurucusu Seyhun Özkara yeni projesini açıkladı. Türkiye odağında hazır internet paketi sunan IdeaSoft, yeni ürünü Shopio ile küresel ölçekte e-ticaret platformu olmaya hazırlanıyor.

Şu anda açık beta sürecinde olan ve Mart ayının ortasında  hayata geçmesi planlanan Shopio ile e-ticaret sitesi açmak isteyenler sadece fotoğraf ve bilgileri yükleyerek e-ticarete adım atabileceği gibi yazılımcılar da geliştirdikleri modüller ve projelerle platformda yerlerini alabilecekler. Platform as a Service (PaaS) olarak servis sunacak olan Shopio’nun önemli özellikleri bulunuyor.

Yurt dışı odağıyla Türkiye’nin e-ticaretine katkı yapması beklenenen Shopio ile şirketler ürünlerini uluslararası pazarda daha kolay satışa sunabilecekler. Özellikle sistemin ülkelerin vergi sistemine uygun olarak hazırlanacağını belirten Seyhun Özkara, bu özelliğiyle Shopio’nun rakiplerinden önemli ölçüde farklılaşacağını belirtiyor.

shopio-ekran-goruntusu-urunE-ticaret yapmak isteyenlerin haricinde Shopio, tasarım geliştiricileri ve yazılımcılar için önemli bir fırsat sunuyor. Tasarımcılar özgürlüğü yazılım ile sınırlanmıyor. Yazılım ile tasarım arasında herhangi bir zorunluluk ve bağlayıcılık bulunmadan geliştirmeye olanak sağlıyor.

shopio-ekran-goruntusu-template

Mobil odağı da bulunan Shopio’da masaüstü temalarının kullanımı ve mobil site de kullanılan tasarımlar farklı olarak kullanılabiliyor. Responsive özelliği olan temaları seçerek hem masaüstü, hem akıllı telefonlarda hem de tabletlerde e-ticaret sitesi hizmet sunabiliyor. Bunun haricinde Shopio’nun trafik ölçümlemesi içinde araçları bulunuyor.

shopio-ekran-goruntusu-analitik

Shopio İngilizce olarak hizmet vererek Amerika, Kanada, İngiltere ve Avusturalya’nında aralarında bulunduğu ülkeleri hedefleyecek. İkinci fazdaysa Brezilya, Polonya, Romanya ve Ukrayna’ya açılması planlanıyor. Yurtdışında önemli rakipleri bulunmasına karşılık ülkemizden bu yönlü projelerin çıkması sevindirici.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (13)
 1. Rıfkı Şam dedi ki:

  Layot özelliği güzel olmuş tpl de olsa temiz duruyor.
  Ama içindeki hazır temalar ve genel görünüm çok shopify i andırıyor :). Güzel proje tebrikler

 2. Shopify’ın aynısı neredeyse. Birkaç yıl geç kalmışlar free dağıtılıyor bunlar artık

 3. Ahmet dedi ki:

  Kureselde çok iyi projeler geliyor zamanlama çok güzel başarılar ideasoft

 4. Şakir Şensoy dedi ki:

  Mükemmel bir girişim. IdeaSoft’a başarılar diliyorum. Umarım ülkemizde bu gibi girişimler daha da artar.

 5. Nurettin Bacanak dedi ki:

  Tebrik ederim. Asla ölmeyecek konu, başarılı olmalarını çok isterim. Yurtdışında rekabet kıran kırana ama Allah yollarını açık etsin!

 6. Kâzım Aydın dedi ki:

  Türk bir girişim olmasıyla övünüyoruz ama Türkiye’den giriş yapan bir kullanıcı olarak, bıraktım Türkçe açılmasını, Türkçe dil seçeneği bile yok. Hatta kullandığınız font bile türkçe’yi desteklemiyor.

 7. Okan Eren dedi ki:

  Bunu denemek bile başarı. İnşallah ülkemizden de başarılı bir proje çıkmış olur

 8. Seyhun Özkara dedi ki:

  Değerli yorumlarınız ve düşünceleriniz, yapıcı eleştirileriniz için çok teşekkür ederim.

  Yaklaşık 2 yıldır üzerinde çalıştığımız bu proje’nin arayüz geliştirme süreçlerinden, responsive tasarımlarına kadar hepsi IdeaSoft ekibi tarafından hazırlanmıştır. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

  Bu süreçte canlarını dişlerine takan, yapıtığımız ve ortaya çıkan işten keyif alan tüm yazılım ekibimize de ayrıca teşekkür ederim.

  Umarım güzel sonuçlar elde eder, bunları da sizlerle paylaşabiliriz. Ülkemizden her kim olursa olsun bir proje’nin denenmesi, başarı kazanması, sonrasında global proje geliştirecek birçok firmaya da motivasyon ve önayak olmasını dilerim.

  Ülkemizde çok değerli, kaliteli ve güzel projeler yapılıyor. Birçoğu global olarak başarı sağlayabilecek nitelikte. Korkmamalı. Çalışmalı ve denemeliyiz.

  Tekrar teşekkürler.

 9. Levent Cem Aydan dedi ki:

  Çok güzel bir girişim fikri, UI gerçekten çok güzel. İsmi de öyle. Yurtiçi ve yurtdışı yatırımları da alarak, global pazarda liderliğe ulaşılabilir. Kullanıcılar için Tutorial yapılmasını ve 1 aylık demo yapılmasını tavsiye ederim. Böylece daha da kullanıcı dostu olabilir. Eminim zaten düşünmüşsünüzdür. Başarılar dilerim

 10. OramaKoma BuramaKo dedi ki:

  Hahahahahah 😀

  OramaKoma BuramaKo

  http://i.imgur.com/A2158pR.png

Bir Yorum Yazın