PayPal Nakit Kart'ı yaptığı lansmanla duyurdu
Ödeme Sistemleri

PayPal Nakit Kart'ı yaptığı lansmanla duyurdu

 • Geçen süre içerisinde hazırlıkları tamamlanan Nakit Kart, bugün yapılan lansmanla resmi olarak tanıtıldı.

paypal-lansmanHatırlayacağınız üzere Aralık ayında PayPal'ın Nakit Kart'ın hazırlıklarını sizlerle paylaşmıştık. Geçen süre içerisinde hazırlıkları tamamlanan Nakit Kart, bugün yapılan lansmanla resmi olarak tanıtıldı. Yapılan lansman toplantısında PayPal Nakit Kart’ın iş ortakları arasında ininal ve MasterCard ile birlikte TEB de bulunuyor.

Nakit Kart'ın ilk görüntülerini sizlerle paylaştığımız ikinci haberimizde hazırlıkların sürdüğünü ve başvuru için yeterli olup olmadığı konusunda yeterli bilginin bulunmadığını paylaşmıştık.

Bugün yapılan lansmanla birlikte PayPal Nakit Kart'a başvuru işlemini gerçekleştirerek internet dışı alışverişlerde kullanabilir ve ATM’lerden para çekimi yapabilirsiniz.

PayPal - Kıvanç Onan, TEB - Ümit Leblebici, Mastercard - Mete Guney, ininal- Çelik Ören

PayPal - Kıvanç Onan, TEB - Ümit Leblebici, Mastercard - Mete Guney, ininal- Çelik Ören

PayPal Nakit Kart'ın detaylarına baktığımızda kartın ilk satış ücreti 5 TL olarak belirlenmiş. Karta nakit para yükleme yüklenen noktaya göre değişse de 1 TL ile yüzde 1 arasında değişen ücretlere sahip. PayPal'dan karta para transfer ücreti 1 TL, kartın aylık ücretiyse yine 1 TL olarak belirlenmiş.

Özellikle kredi kartlarına aidat ödemek istemeyenler için alternatif olan nakit kartlar düşük limitleriyle kartın çalınması karşısında doğabiliecek riskleri de minimize ediyor. ATM'lerden günlük para çekme limiti 300 TL, aylık 1000 TL olarak belirlenmiş. Para çekme limiti PayPal hesabından para aktarıp çekmek isteyenler için düşük görünse de alışverişte limitin bulunmadığını belirtelim.

PayPal'dan aktarılan para ile sınırsız alışveriş ve aylık en fazla 1000 TL para çekme limiti olan Nakit Kart'a PayPal'dan para gönderimi konusunda da limit mevcut. Kullanıcılar günlük en fazla 800 TL aylık ise 4 bin TL'yi PayPal hesabından Nakit Kart'a gönderim yapabiliyorlar.

Kart ile daha fazla bilgi almak ve başvuru yapmak isteyenler buradan ulaşabilirler.

Yorumlar (13)
 1. kartın paypal olmasından ötürü sagladıgı fayda ne? hicbiryerde goremedim. bu ozellikler zaten tum prepaid kartlarda var. paypal yazmasının esprisi nedir? niye diger prepaidleri degilde paylap prepaidi almalıyım?biri acıklarsa sevinirim

  1. Sanırım paypal hesabınızdan karta para transferi yapılabilmesi

  2. Taygun Alban Taygun Alban

   Cash out diger kartlarda bir hizmet olarak yok yanilmiyorsam.

   1. paypal oldugunu nereden anlıyorki kart nosu 16 haneli bir numara sonucta. paypal kart oldugu icin ek ne faydası var? dediklerinizi zaten master visa herhangi prepaid veya kredi kartıyla yapabiliyorsunuz. kimse tam anlamamıs sanırım kartın uzerinden paypal logosunun sagladıgı faydayı..

  3. kesinlikle katılıyorum. paypal olmasının esprisi nedir? ben paypal kullanıcısı olmasam kartı alsam ne degisiyor yada denizbank on odemeli mastercardla kullansam neyi yapamayacagım paypal kartın yaptıgı? faydayı anlayamadım tam.

 2. Diğer kartlarınızı ve hesaplarınızı tek kart altında toplayabilirsiniz.

  Hem içerisine para yükleyebilir isterseniz de kredi kartından kullanım yapabilirsiniz sanıyorum. Diğer kartlarınızdan içerisine bakiye yüklemek çok hızlı ve kolay olacaktır.

  Eğer paypal hesabınız var ise zaten onun kazandırdıkları anlatıyor fiziksel dünyada ne işe yarayacağını.

 3. Bu limitlerin amacı nedir ?

 4. İsa Akpınar İsa Akpınar

  Paypal kart bence bozdurma işlemlerini azaltmak için kullanılacak misal kişinin paypal hesabında olan para 200 TL ise kişi %10 ile paypal bakiyesini bozan kişiye gönderip hesabına parayı alıyor, paypalda bakiyeniz varsa banka hesabınıza ücretsiz olarak aktarabiliyorsunuz ancak 1 hafta sürüyor en az. Ayrıca kredi kartı entegresi yapmış olan kişiler kartından ödeme geçerek nakit avans çekmek yerine %10 komisyona razı oluyorlar. (Nakit çekimi olmayan kartlar için de kullanılabilen bir yöntem.)

  Bunun yanında limitlerin olması bu bozdurma piyasasını tamamen bitirmese de biraz olsun yavaşlatacaktır. Ancak yine uyanık olan vatandaşlar mutlaka bir çözüm yolu bulurlar birden fazla kart gibi. Burada kazanan sürekli paypal olacaktır. Gönderim ücretini tam hatırlamıyorum ancak %3.5 + 0.45 TL gibi bir rakam bazı ödeme sistemlerine göre pahalı diyebiliriz.

  Sonuç olarak paypal Türkiye pazarında kendini bu kartla büyüme oranını artıracak gibi görünüyor, bekleyip görelim. İyi çalışmalar.

 5. Karta para yüklemek için şimdilik TEB ATM'leri, Migros Kioskları ve PTT şübeleri kullanılabilir görünüyor. Karta para yükleme, karttan para harcama, aylık sabit ücret ve PayPal hesabından para transferinden de komisyon ödeyeceksiniz !! Tam Deli Dumrul hikayesi ya da Richard Branson'un 'dolar milyoneri olmak istiyorsan milyar dolar sermaye ile havayolu işine gir' deyişi gibi. Cebindeki 1.000 TL'yi durduk yere 100 TL yapmak istiyorsan PayPal Nakit Kart'a geçiş yap :)

  PayPal resmi bir açıklama yaparsa iyi olur zira masabaşı iş&gelir modeli kurgulamakla bu işler olmuyor...

  https://www.paypal.com.tr/nakit/ucret_ve_limitler/

  1. şaka mı bu ucret ve limitler? 18 yas altı hedefliyorlar zaten yukleyecegi 50 tl bişi yarısı kart, komisyon cek yatır ucretlerine mi gidecek yani. diger prepaidlerden artısı ne peki? bu kadar komisyon vs karsıgılında paypal kartın paypal hizmetindeki artısını bilen varmı?

 6. Kullanım yılının 5 yıl olarak belirlenmesi bence kötü.

 7. Can Kurt Can Kurt

  Paypal iyi gidiyor ama bonus gibi biraz kampanyalar yapsa mantıklı olur...

 8. paypal kartta paraya ihtayıcımız olursa 300tl para çekebiliyoruz ama bunu geri kaç gün içinde ve ne kadar ödüyoruz bilen varsa yazabilirmi ? faiz falan varmı