iPhone 6'nın kamerası değiştirilebilir lensli olabilir mi?

iPhone 6'nın kamerası değiştirilebilir lensli olabilir mi?

Apple'ın piyasaya süreceği bir sonraki iPhone, çoğumuzun kısaca iPhone 6 olarak andığı yeni telefonla ilgili söylentiler gün geçtikçe ortaya çıkmaya başlıyor.

Bu söylentilerden birisi de iPhone 6'nın sahip olacağı kamera özellikleri ile ilgili. Sony'nin bir sonraki telefonunda 4K kayıt özelliği bulunacağının konuşulması, Nokia'nın kamera konusunda gücü ve Samsung'un amiral gemilerinin kameralarının yüksek kalitesi, iPhone'u da burada aksiyon almaya ittiği kesin.

Çin'de yayın yapan IT168 adlı web sitesinden çıkan dedikodulara göre ise, iPhone 6'nın değiştirilebilir lensleri olabilir. Sizlerle geçen ay paylaştığımız ve şu sıralar gündem konulardan birisi olan akıllı telefonlarda değiştilebilir lensler yakın zamanda hayatımıza girebilir.

Bununla birlikte iPhone 6'nın daha geniş bir ekrana sahip olacağı dedikoduları da ortalarda dolanıyor. Bununla birlikte, iPhone kamerasında megapixel (MP) değeri de büyüyor. Dedikodu olduğunun altını çizerek, iPhone 6'nın kamerası 10 MP'den yüksek bir çözünürlüğe sahip olacak.

Kameranın f/1.8 gibi geniş bir diyafram aralığına sahip olacağının da belirtilmesi, iPhone 6'da, aynı SLR makinelerde olduğu gibi oldukça keskin fotoğraflar çekebileceğimizi gösteriyor. Apple'ın şirket olarak değiştirilebilir lenslerle ilgili aldığı iki patent bulunuyor. Ancak bunların iPhone 6'da kullanılıp kullanılmayacağı da meçhul ve tüm bunlar şimdilik birer dedikodu.

Bununla birlikte, iPhone kamerasının Lytro kameralarıyla benzer özelliklerine sahip olması da bekleniyor. Bakalım Apple, yeni iPhone'da ne kadar güçlü bir kamera ile karşımıza çıkacak? Sizin de yeni iPhone'un kamerasından beklentilerinizin neler olduğunu yorum olarak bekliyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.