Sony'nin yeni akıllı telefonu 4K kalitesinde video kayıt edebilecek

Sony'nin yeni akıllı telefonu 4K kalitesinde video kayıt edebilecek

Sony'nin üzerinde çalıştığı "Sirius" veya "D6503" kod adını taşıyan yeni akıllı telefonuyla ilgili bazı detaylar sızmaya başladı bile. Mashable'da yer alan ve XperiaBlog'un kaynak gösterildiği habere göre Sony'nin yeni akıllı telefonu 4K kalitesinde video çekebilecek.

Bildiğinzi gibi Sony, Xperia Z1 ile birlikte Sony'nin kamera alanındaki tecrübesini akıllı telefon ürünlerine aktarmıştı ve suya dayanıklı Xperia Z1 ile güzel bir başarı yakalamıştı. Xperia Z2 olarak adlandırılan ve piyasaya çıkmaya hazırlanan bu telefonun 4K video çekebilen kamerası, aynı zamanda timeshift video kaydı da yapabilecek.

Sızan bazı ekran görüntülerinde, Android 4.4.2 KitKat işletim sistemi ile gelecek olan yeni Sony akıllı telefonunun, eldivenle telefon kullanma, beyaz ayarı, akıllı arka ekran ışığı özellikleri de bulunacak.

Screen Shot 2014-01-22 at 00.25.47

Yine sızan ekran görüntülerinden birisinde yer alan 'Touch Block' ikonu, yeni Sony'nin su geçirmez bir telefon olacağını gösteriyor. Bu özellik, su altına inmeden önce aktif hale getirilebiliyor.

Yeni Sony akıllı telefonun üstünde ufak bir LED ışıklandırma bulunuyor ve ayrıca ses sistemi anlamında da Sony, Xperia Z1'e göre bir geliştirmeye gitmiş. Yeni modelde ikiz hoparlörler bulunuyor, yani hem telefonun altında hem de üstünde ses çıkışı yer alıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.