iSlash'in yapımcısı Duello Games, TripTrap isimli yeni oyununu yayınladı

iSlash'in yapımcısı Duello Games, TripTrap isimli yeni oyununu yayınladı

İlk olarak 2010 yılında yayınladıkları iSlash oyunu ile tüm dünyada çok fazla ilgi gören ve birçok ülkede Apple tarafından ''Öne çıkarılan'' yerli oyun stüdyosu Duello Games yeni oyunu TripTrap'i yayınladı.

iSlash oyunu ile ilk resmi oyunlarını yayınlayan şirket, oyunun yayınlandığı dönemde adından çokça söz ettirmiş ve oyun tüm dünyada milyonlarca indirilme rakamlarına ulaşmıştı.

Bu başarılarının ardından Bellyfish isimli oyunlarını yayınlayan ekip bugün itibariyle  yeni oyunları TripTrap'i iOS kullanıcılarının beğenisine sundu.

fotoğraf

TripTrap'ten bahsetmemiz gerekirse  bulmaca kategorisinde yer alan oyunda aç bir fareyi kontrol ediyoruz. Karakterimiz her bölümde çeşitli alanlarda yer alan peynirleri yemeye çalışıyor ve karşılaştığımız bazı engel ve zorlukları geçmeye çalışıyoruz. Bizi peynirlere ulaştırmamak üzere engelleyen düşmanlarımız da mevcut.

8 aylık bir sürede geliştirilen oyunun yapım aşamasında 5 kişilik bir ekip görev almış. Oyun içindeki sesler, müzikler için yurtdışından bir stüdyo ile çalıştıklarını aktaran ekip, oyun motoru olarak Cocos2D'yi kullanmış. Karakter animasyonları için de şirket dışarıdan bir animatör ile çalışmış. 4 oda ve toplam 80 bölümden oluşan oyun iOS (iPhone ve iPad destekli) platformunda yer alıyor.Oyunun tanıtımı için her hangi bir yayıncı firmayla çalışmadıklarını aktaran ekip, tanıtım faaliyetlerini kendilerinin yürüttüklerini ve Apple tarafından ''featured'' olacakları yönünde bilgi verildiği aktardıkları özel bilgiler arasında.

fotoğraf (1)

Benan Arıgil ve  Ercan Çalışkan tarafından mobil platformlar için oyunlar geliştirmek üzere  kurulan Duello Games, ilk oyunlarında dünya çapında başarı yakalamış ve şirket yurtdışında popülariteye sahip olmuştu. Özellikle Asya bölgesinde çok büyük ilgi gören iSlash, çeşitli oyun değerlendirme platformları tarafından ödüllere layık görülmüştü.

Ekip bu başarılarının ardından yeni oyunlar geliştirmeye devam ederek Bellyfish isimli oyunlarını kullanıcıların beğenisine sunmuştu. Son olarak ise şirket bugün itibariyle yayınladıkları TripTrap isimli mobil oyunlarını oyun severlere sundu.

islash

iSlash 2 geliyor!

Duello Games'in kurucu ortaklarından Benan Arıgil'in aktardığı diğer önemli bir bilgi ise iSlash 2'nin yapım sürecinde olduğu. Şirket şu anda TripTrap'e yeni bölümler ve güncelleme paketleri üzerinde çalışırken aynı zamanda ilk oyunun devamı olacak iSlash 2 için de çalışmalarını sürdürüyormuş. TripTrap'in yayınlanması üzerine kullanıcılara hediye olarak iSlash'in kısa bir süre için ücretsiz olduğunu hatırlatalım. iSlash'i ücretsiz olarak buradan indirebilirsiniz ve oynamadıysanız mutlaka oynamanızı tavsiye ediyorum.

Kişisel olarak oyunun TripTrap'ın tanıtım videosunu, mekaniklerini ve kurgusunu çok beğendiğimi söyleyebilirim. Türkiye'de yer alan yerli bir ekibin böylesine güzel bir oyunu yapmış olması ve bunu her adımda hissettirmiş olması mutluluk verici aynı zamanda ekosistem ve ülkemizin dünya çapında bu alanda saygınlık kazanması içinde çok faydalı olacağını düşünüyorum.

Oyunun gelir modeline değinmemiz gerekirse oyun 0,99 dolar fiyat etiketiyle kullanıcılara sunulmuş durumda. Bunlarla birlikte oyun içinde yer alan uygulama mağazasında bazı bölümlerdeki engellerden korumak için özel olarak tasarlanan bazı araçlarında ücretle satıldığını ve şirketin oyundaki gelir modellerinden birininde bu olduğunu söyleyebiliriz.

TripTrap'in iOS versiyonunu buradan indirebilir. Tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.