PayU Türkiye, BKM Express'i ödeme seçenekleri arasına ekledi
Ödeme Sistemleri

PayU Türkiye, BKM Express'i ödeme seçenekleri arasına ekledi

Online ödeme sistemlerinin iki önemli oyuncusu PayU Türkiye ve BKM Express yeni bir işbirliğine imza attı. Bu anlaşma çerçevesinde PayU ile çalışan e-ticaret firmaları BKM Express’i müşterilerine yeni bir ödeme seçeneği olarak sunabilecek.

Entegrasyon tamamlandığında e-ticaret işlemleri PayU’nun sağladığı sanal POS’lar üzerinden gerçekleşecek. Halihazırda PayU kullanan firmalarsa, ek bir entegrasyon operasyonuna ihtiyaç duymadan BKM Express’i var olan ödeme seçeneklerine ekleyebilecekler. Firmaların bunun için ek bir ücret ödemesine de gerek olmayacak.

2013 Webrazzi Ödeme Sistemleri Konferansı’na katılan BKM Express CEO’su Soner Canko,  BKM Express’in  geçtiğimiz yıl 17 Aralık itibariyle 220 bin kullanıcı sayısına ulaştığını ve 200’e yakın üye işyerine sahip olduğunu belirtmişti.

Ödeme altyapıları arasındaki bu işbirliği müşteri tabanını genişletmenin yanında halihazırda büyüme sürecinde olan e-ticaret sektörünün gelişmesine katkıda bulunabilir. Konuyla ilgili olarak BKM Genel Müdür'ü Soner Canko"İnternetten alışverişi tüm kitlere yaygınlaştırmak için kartlı ödeme sektöründeki kuruluşların işbirliği içinde olmasından sektörümüz adına ayrıca gurur duyduğumu da belirtmek isterim." şeklinde bir açıklama yaptı.

PayU Türkiye Ülke Müdürü Yunus Emre Güzer ise konuyla ilgili olarak  "BKM gibi sektöre yön veren lider bir kurumun 2012’de lanse ettiği dijital cüzdan olan BKM Express’i de PayU ile çalışan binlerce işletmeye bir ödeme seçeneği olarak sunduğumuz için mutluyum." dedi.

Yorumlar (6)
 1. PayU Türkiye önce fahiş komisyon oranlarına bir çözüm bulmalı.

  Ertesi gün ödemede en az bankanın komisyonu kadar alsa yinede %2 yi geçmez. 3.5 oran akıllara ziyan bir rakam. Birde bir yıllık peşin hizmet bedeli faturası varki...

  Yinede piyasada başka gerçekçi , rekabetçi bir aktör olmadığı için el mahkûm.

  1. Evren Macun Evren Macun

   Ben 3 adet sanal pos kullandım.%2 PUAN %1 olmak üzere her banka %3 kesti benden.Payu'da ise bu oran %3,5 bence çok iyi.Sonuçta Payu 7 banka gibi bir taksit sistemi sunuyor ki bence bu muhteşem bir durum.7 banka demek her banka için yıllık 500 tl sanal pos ücreti,6 aylık hesap işletim ücreti,ciro düşükse ayrı masraf ücreti var.Ayrıca Payu gibi cuma diyince hesabınıza hemen para geçmiyor.Bir çok banka 2 ay blokeli çalışıyor.3D Secure sistemini zorunlu tutup müşteri kaçırmanızı sağlıyor.O yüzden Payu çok avantajlı.

 2. Ozan Tatar Ozan Tatar

  Merhaba Enes Bey,

  PayU olarak komisyon oranlarımız konusunda oldukça şeffaf davrandığımızı düşünüyoruz.

  Sitemizdeki http://www.payu.com.tr/sanal-pos-komisyon-oranlari linkinden de görebileceğiniz gibi işyerlerimize aylık ticaret hacimlerine göre değişen oranlarda hizmet sunuyoruz.

  Bir diğer önemli nokta ise eğer işyerlerimiz müşterilerine taksit imkanı sunmak isterse komisyon oranlarının göreceli olarak yukarı çıkması kaçınılmaz çünkü bankalar taksitli işlemlere yönelik olarak bağlılık programı ve hizmet bedeli komisyonu almaktadır. Sitemizde bu noktayı da aynı sayfada açıklıyoruz: “Sitenizde müşterilerinize taksitli alışveriş imkanı sunmak istememeniz durumunda tek çekim POS oranlarınız olumlu yönde değişecektir.” Eğer işyerlerimiz bizlerle sadece tek çekim (taksitsiz) hizmet alma yönünde anlaşırsa oranlarımız gerekli risk ve iş modeli analizleri yapıldıktan sonra %1 seviyesine inebiliyor.

  Evet işyerlerimizden yıllık 600 TL (KDV Dahil) hizmet bedeli talep ediyoruz. Ancak bu makul bedelin sunmuş olduğumuz 7 bankanın sanal POS’u, BKM Express Dijital Cüzdanı, Sahtecilik İzleme & Önleme Hizmeti (7 gün 24 saat hizmet veren) ile diğer birçok katma değerli servisimizin karşılığı olduğunu düşünüyoruz.

  Son olarak; takdir edersiniz ki sağlıklı gelir yapısı olmayan bir şirketin müşterilerine iyi bir hizmet verme şansı yoktur.

  Bilgilerinize sunarım.

  Ozan Tatar

  PayU Türkiye Pazarlama Müdürü

 3. Evren Macun Evren Macun

  Payu en son Paraf kartıda bünyesine katarak yine yaptı yapacağını derken bu seferde BKM Express'i bünyesine katarak sektörde nerdeyse tek başına kartel oldu:)Bir e-ticaret sitesi sahibi olarak Payu'dan çok menmunum.Bankaların sanal posunuda kullandığım için Payu'nun değerini çok iyi biliyorum.Bir bankaya sanal pos içim başvuru yapmak ve sonucu beklemek 2 ay sürüyor.Sanal pos ücreti,bloke gün sayısı,extra ücretlerle e-ticaret yeni başlayan kobilerin nerdeyse belini büküyor.Sektör için çok önemli bir ödeme sistemi.Şiddetle kullanmanıza tavsiye ederim.

 4. Hikmet Eratilla Hikmet Eratilla

  Hakınızda hiç bir bilgimiz yok oranları bilmek istiyoruz.uygunsa sizinle çalışmak istiyoruz

 5. Ozan Tatar Ozan Tatar

  Hikmet Bey merhaba,

  Sitemiz (www.payu.com.tr) üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz veya [email protected] adresine e-posta atabilirsiniz.

  Umarım birlikte çalışma şansımız olur.

  İyi günler dilerim.

  Ozan Tatar

  PayU Türkiye Pazarlama Müdürü