Memlekettengelsin.com'dan aynı gün teslimat hizmeti
E-Ticaret

Memlekettengelsin.com'dan aynı gün teslimat hizmeti

Giderek hareketlenen yöresel ürünler pazarında Memlekettengelsin.com, aynı gün teslimat servisini başlattı.

Sadece kendi bulunduğu segment için değil aynı zamanda e-ticaret sektörü içinde önemli olan hizmetle İstanbul içerisindeki tüketiciler siparişlerini motokuryeyle aynı gun içerisinde teslim alabilecekler.

Amazon Prime Fresh ve eBay Now başarıyla uyguladığı hızlı teslimat servisi e-ticaret firmalarının fiyatta indirim rekabetinden daha çok hizmette farklılaşmanın güzel bir örneği. Amazon'un yıllık abonelik ücretiyle sunduğu, eBay'in ise sipariş üzerinden ücret belirlediği hizmette Memlekettengelsin.com'un süper hızlı kurye kategorisi altındaki ürünleri aynı gün teslimi için 20 TL belirlenmiş. 

memlekettengelsin-hizli-teslimat

Teslimat için istenilen ücret özellikle az tutarda sipariş veren tüketiciler için yüksek olarak görünsede alternatif hizmetlerin sunulmasının fiyattan daha önce geldiğini düşünüyorum. Böylece ürün fiyatının haricinde ilerleyen süreçte rekabet açısından hizmet bedelinden kampanyalar yapılabilir. Verilen hizmetin sadece hafta içi 09:00 – 14:00 saatleri arasında tutulmasını eksiklik olarak görüyorum.

İş hayatında günlük koşuşturmacada zaman bulamayan insanların e-ticaretten alışverişleri sonucunda şirketlerin muhaberat bölümünün kargolarla dolduğunu ve sonrasında bazı şirketlerin kargo kabul etmediğinin temel sebebinin 09:00 – 18:00 arasında kargo teslimi olduğunu düşündüğümüzde Memlekettengelsin.com'un hizmet saatleri tercih sebebi olmasını azaltabilir.

Bundan 3 yıl önce 2011 Etohum 15 girişimleri arasında yer aldığını sizinle paylaştığımız  Memlekettengelsin.com'un geçen süre içerisinde kendini geliştirerek devam etmesinin güzel bir örneği olan hızlı teslimat servisi ilk etapta İstanbul’un; Bakırköy, Bahçelievler, Bağcılar, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beyoğlu, Esenler, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kağıthane, Sarıyer, Sultangazi, Şişli ve Zeytinburnu ilçelerini kapsıyor.

Yorumlar (14)
 1. Yemek kültürünün bir ülke için çok önemli bir zenginlik olduğunu düşünüyorum. Yöresel ürünler pazarı ilgi alanıma da girince bu pazar yakından takip ettiğim bir pazar oluyor. Bir tarafta Yemeksepeti.com'un desteğini arkasına alan Lokum.com bir tarafta da bildiğim kadarıyla Lokum.com'dan daha önce pazara giren Memlekettengelsin.com. Farklılık ve farklı girişimler iyidir.

 2. Şükrü Şükrü

  Beğendim, hatta çok beğendim, 20 lira bence çok değil, hafız mustafanın portakallı lokumun'u seven ve başka lokum yemek istemeyen birisi 20 lira ekstra bedeli hemen gelmesi karşılığında bence çok rahat verir. En azından ben veririm.

  Bizde aynı gün kargo uygulamasına başlıyoruz 2014 ilkbahar yaz ürünlerimizle birlikte. Ama kolay olmuyor böyle şeyler, arkasında iyi kurgulanmış bir mantık olması gerekiyor. Tedarikçi, müşteri ve web sayfasının faydasına bişeyleri barındırması gerekiyor. En azından bunlardan birinin zararına herhangi bir unsur barındırmaması gerekiyor.

 3. M.can Akat M.can Akat

  Bu haberi okuduktan sonra bugün denedim gerçekten çalışıyor sistem Maslak'ta ofisime 2 saatte geldi. E-ticaretteki en büyük probleme çözüm bulmuşlar. Bravo! Paketleme efsane!

 4. Hami Karadağ Hami Karadağ

  Ayni gun teslimat isi iyi fikirmiş, böyle fikirlerin e ticaret sektörünü daha hızlı gelistirecegini düşünüyorum

 5. Hami Karadağ Hami Karadağ

  Mobil sitenizde problem var hem hata gösteriyor hem de yorumu gönderiyor

 6. Muhsin Öztürk Muhsin Öztürk

  Sadece istanbulda olmasi kotu ama fikir güzel, edirneye de yapın bunu gelsin sucuklar gitsin baklavalar ooh :)

 7. Selin Pınar Selin Pınar

  5 yıldır bir site ayakta kalmışsa bir şeyleri başarmış demektir. Ayrıca halen sektörde olmamış yeniliklere imza atabiliyorsa büyük tebrikler. Bende 20 TL bedelin fazla olduğunu düşünmüyorum. Örneğin Kayseri'den mantı istesem 2 saatte gelme şansı yok özel jetiniz yoksa :) Ama bu site buna çözüm buluyorsa 20 TL'yi de hak ediyor demektir.

 8. Aslı Aslı

  Ya ama gece gece de bu site tavsiye edilmez ki ya :( Site sahiplerine ricam siteyi aksam 11-12'den sonra kapatsinlar. Saglik acisindan iyi degil. Peynirleri, mantilari, baklavalari gordum icim gitti. Hem siparis verdim, hemde mutfakta kendime sandwich yapmak zorunda kaldim. Off sirf zararsin memlekettengelsin sirf zarar :(((

 9. Bir Fincan Aşk Bir Fincan Aşk

  Yöresel tatların e-ticaret için önemli bir pazar oluşturduğu günümüzde, yurt dışında amazon fresh gibi hızlı teslimat için güzel bir sistem oluşturulmuş. İnşallah zaman içinde yaygınlaşır.

 10. Duygu Duygu

  Hizli teslimata ihtiyac vardi umuyorum diger sitelere de ornek teskil eder

 11. Batuhan Batuhan

  Eger saat aralığını da arttırırlarsa uçar giderler. Ama böyle benim iş saatlerim içinde kurtarmıyor

 12. Ahmet Ahmet

  Proje güzel domain daha yalın olsa çok iyi olurmuş

 13. Abdullah Gül'ün oğlunun sahibi olduğu projeydi yanlış hatırlamıyorsam.

  Kargo işine çözüm bulmaları bayağı artı puan kazandırır.

 14. Müşteri hizmetleri çok hızlı ve ilgili. Umarım hep böyle kalırlar...