Memlekettengelsin.com'dan aynı gün teslimat hizmeti

Memlekettengelsin.com'dan aynı gün teslimat hizmeti

Giderek hareketlenen yöresel ürünler pazarında Memlekettengelsin.com, aynı gün teslimat servisini başlattı.

Sadece kendi bulunduğu segment için değil aynı zamanda e-ticaret sektörü içinde önemli olan hizmetle İstanbul içerisindeki tüketiciler siparişlerini motokuryeyle aynı gun içerisinde teslim alabilecekler.

Amazon Prime Fresh ve eBay Now başarıyla uyguladığı hızlı teslimat servisi e-ticaret firmalarının fiyatta indirim rekabetinden daha çok hizmette farklılaşmanın güzel bir örneği. Amazon'un yıllık abonelik ücretiyle sunduğu, eBay'in ise sipariş üzerinden ücret belirlediği hizmette Memlekettengelsin.com'un süper hızlı kurye kategorisi altındaki ürünleri aynı gün teslimi için 20 TL belirlenmiş. 

memlekettengelsin-hizli-teslimat

Teslimat için istenilen ücret özellikle az tutarda sipariş veren tüketiciler için yüksek olarak görünsede alternatif hizmetlerin sunulmasının fiyattan daha önce geldiğini düşünüyorum. Böylece ürün fiyatının haricinde ilerleyen süreçte rekabet açısından hizmet bedelinden kampanyalar yapılabilir. Verilen hizmetin sadece hafta içi 09:00 – 14:00 saatleri arasında tutulmasını eksiklik olarak görüyorum.

İş hayatında günlük koşuşturmacada zaman bulamayan insanların e-ticaretten alışverişleri sonucunda şirketlerin muhaberat bölümünün kargolarla dolduğunu ve sonrasında bazı şirketlerin kargo kabul etmediğinin temel sebebinin 09:00 – 18:00 arasında kargo teslimi olduğunu düşündüğümüzde Memlekettengelsin.com'un hizmet saatleri tercih sebebi olmasını azaltabilir.

Bundan 3 yıl önce 2011 Etohum 15 girişimleri arasında yer aldığını sizinle paylaştığımız  Memlekettengelsin.com'un geçen süre içerisinde kendini geliştirerek devam etmesinin güzel bir örneği olan hızlı teslimat servisi ilk etapta İstanbul’un; Bakırköy, Bahçelievler, Bağcılar, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beyoğlu, Esenler, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kağıthane, Sarıyer, Sultangazi, Şişli ve Zeytinburnu ilçelerini kapsıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.