Yerli oyun The Crack, Steam Greenlight'ta destek bekliyor
Oyun

Yerli oyun The Crack, Steam Greenlight'ta destek bekliyor

Yerli yapım oyunların sayısı gün geçtikçe artmaya devam ediyor bu artışla birlikte yerli oyun geliştiriciler yalnızca yerel pazara değil küresel pazarı da hedefliyorlar bunun son örneklerinden biri ise Wetbass ekibi tarafından geliştirilen The Crack isimli oyun.

İlk olarak Wetbass Stüdyo'dan bahsetmemiz gerekirse, Uzay Armağan tarafından kurulan Wetbass'in ilk oyun projesi The Crack. Oyunun seslendirme ve video efektlerini Ryan Cooper üstlenirken senaryo ve oyun tasarımı konusunda Atıl Önder ekibe destek vermiş. Oyunun yazılım ve tasarımını ise aynı zamanda ekibin kurucusu olan  Uzay Armağan yürütmüş.

The Crack'i klasik tower defense oyun anlayışını FPS öğeleriyle harmanlayan ayrıca içinde aksiyon öğeleride bulunduran bir oyun olarak tanımlayabiliriz. Oyunda; hükümetlerin yıllardır yaptıkları gizli deneylerden birinde çıkan bir aksaklık sonucu farklı boyutlardan dünyamıza açılan kapılardan dünyayı koruyan, uluslararası bir örgüt olan NPI(National Paranormal Intelligence)'ın görevlendirdiği bir komutanı canlandırıyoruz.

the crack1

Oyunun şu anda Pre-Alpha versiyonunda olduğunu aktaran Uzay Armağan, Steam Greenlight üzerinde oylama süreci olduklarını ve burada ilk 100 içinde yer aldıklarını bununla birlikte oylama sürecinin başarıyla sonuçlanmasının ardından belirleyecekleri yayınlanma tarihinde Steam üzerinden satışa sunulacağını aktardı. Windows, Mac ve Linux işletim sistemlerinde oyuncularla buluşacak olan The Crack'in Steam Greenlight sürecinde destek olmak için buradan oy verebilirsiniz.

the crack 2

Şu ana kadar geldikleri süreçte özkaynakları ile ilerlediklerini aktaran Armağan, gelecek süreçte de yatırımcı arayışı içinde olmayı planlamadıklarını bunun yerine Kickstarter ve Indiegogo süreçlerine denemek istediklerini ancak Kickstarter'ın başvuru aşamasının Türkiye üzerinden biraz sıkıntılı olması nedeniyle Indiegogo sürecine başvurmayı planladıkları aktardı.  Son olarak oyunun görsellerini ve efektlerini finalize etmediklerini aktaran Armağan oyunu geliştirmeye devam ettiklerini ve oyunculardan şimdi ki görsellere bakıp hayal kırıklığına uğramalarını istemediklerini oyunu daha gerçekçi ve dolgun efektlerle hazırlamaya devam ettiklerini ve 2014 ilk çeyreği içerisinde oyunu bitirmeyi planladıklarını aktardı. The Crack'in tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yorumlar (4)
  1. Mehmet Mehmet

    Acele edilmesi gerekiyor greenlight kapanmak üzere.

  2. Recep Yüksel Recep Yüksel

    Oy verdim.Bir sitenin kapandığı haberi olunca yüzlerce yorum yazan okurlar neden yerli bir oyun firmasına desteğe gelince kimse birşey demiyor.Oyun sektörü Dünya nın en iyi sektörlerinden biri ve ülkemizde zeki insan,yazılımcı oranları yüksekken bizim bu sektörde olmamamız çok yanlış.

  3. Ozan Dikerler Ozan Dikerler

    Tanıtım videosunu çok beğendim. Oyunu bitirecek kadar zamanım olurmu bilmiyorum ama sırf destek vermek için çıktığı gün alırım. Umarım tekrar haber verirsiniz. + ipad de oynanabilir olarka düzenlemek mümkün mü araştırın derim. tower defensi zaten ipad den oynuyorum. FPS leri de ipad den oynamaya başladım. başarılar

  4. Yerli oyunları destekliyoruz.