Girişim Ofisleri'nde bu hafta emarsys'in ofisini ziyaret ettik
Webrazzi TV

Girişim Ofisleri'nde bu hafta emarsys'in ofisini ziyaret ettik

girisim-ofisleri-emarsysGirişim Ofisleri'nin bu haftaki bölümünde e-posta pazarlaması hizmeti sunan emarsys'in ofisini ziyaret ettik. Ümit emarsys Türkiye ofisinde Ülke Müdürü Murat Erdör tarafından karşılandı ve şirketin ofisini adım adım birlikte dolaştılar.

Emarsys'in İstanbul Maslak'taki ofisini ziyaretimizde şirketin çalışma modelini, departman yapısını ve yaptığı işlerin detaylarını öğrendik.

Bugüne kadar 60’un üzerinde girişim ofisini ziyaret ettiğimiz programın diğer bölümlerini şurada, Webrazzi TV’nin tüm programlarını ise burada bulabilirsiniz.

Yorumlar (8)
  1. Böyle bir sektörün olduğunu bilmiyordum :) Merak ediyorum acaba fikri alıp sonra anlaşmayan müşteri var mı ? Yani şirket sahibi soruyor "Mail pazarlamada ne yapıyorsunuz çözümler nedir" diye sorduğunda siz satış personeli her şeyi anlattığı zaman şirket "Bizim için uygun değil sonra görüşürüz" dedikten sonra sizin verdiğiniz fikirleri uyguluyor mu ? Hiç karşılaştınız mı ?

  2. Nurettin Bacanak Nurettin Bacanak

    Ümit hocam elinize sağlık. Ancak bu "Girişim Ofisleri" konsepti iyiden "Yazılım Sektörü Ofisleri"ne dönüştü, bilmiyorum bu bilinçli bir tercih mi? Ancak dünyanın 14 noktasında faaliyet gösteren yabancı bir firmanın satış ve destek ofisi "bence" ne sizin ne de bizim zaman ayırmamız gereken bir yer.

    Faaliyet konusu niş olsa ya da ofis gerçekten sıradışı olsa yine eyvallah ama Avrupa menşeili bir email pazarlama şirketinin, bir plazanın yüksekçe bir katındaki olağanüstü derecede sıradan ofisi bence kesinlikle izlenesi değil.

    Müspet eleştiri olması mukabilinde yazdım, o şekilde değerlendirmenizi de dilerim.

    1. Merhabalar,

      Yorumlar için çok teşekkürler öncelikle. Türkiye'deki internet ekosisteminde yer alan her tarzdan firmayı mümkün olduğu kadar Girişim Ofisleri'ne taşımanın, tüm sektörü farklı açılarından görebilmek açısından faydalı olacağını düşünüyorum.

      Daha önceki haftalarda ReklamStore, TatilSepeti.com ve Lukapu'yu ziyaret etmiştik örneğin. Veya Yandex ve Google gibi yabancı merkezli firmaların da Türkiye ofislerini gezmiştik. E-posta pazarlama da benzer şekilde yine bu ekosistemin bir parçası.

      En büyüğünden daha yeni ve nispeten küçük girişimlere kadar, doğrudan internet girişimi olanlardan ekosistemin sadece belli bir noktasında yer alan firmalara kadar ne kadar çok ve farklı şirkete Girişim Ofisleri'nde yer verebilirsek, hem yeni girişimcilere fikir/ilham vermek, hem de tüm ekosistemi daha geniş bir açıdan tanıyabilmek için fayda sağlar düşüncesindeyim.

      Tabi ki her ofis diğerinden farklı ve ilgi duyanlar kadar duymayanlar da olacaktır. Ofis yaşantısı kadar, farklı tarzdaki şirketlerin işleyişlerini de konuşmaya çalıştığımız için her bir video büyük resmin bir parçasını daha aktarmayı sağlaması açısından faydalı oluyor diye umuyorum :)

  3. Çağrı Özpideciler Çağrı Özpideciler

    Girişim ofisleri programları dikkatlice takip ediyorum. Bu program dahil girişimcilerin vucut dilinde hemen hemen her kültürde hoş karşılanmayacak bir şekilde eller cebte karşısındaki (aslında seyreden bizlere) hitap etmesi.

    Ayrıca türkçe karşılıkları varken ısrarlı bir şekilde ingilizce aslında türkilizce iletişim kurmadaki çabalarını mantıklıda bulmuyorum. Çeken, kurgulayan bizlere ulaştıranlara teşekkürü etmeden geçmeyelim isterim.

  4. Güven Bey, bize de bir demo yapmışlardı, biz her ne kadar kendimizi bu tür bir sisteme henüz hazır hissetmesek de sundukları çözümler pek de kendimizin kolayca uygulayabileceği türden değildi, bu yüzden bir katma değer yarattıklarını düşünüyorum.

    Videoda verilen örnekler çok basit olmuş, demolarında baya daha derin senaryolar göstermişlerdi. Müşteri bazlı senaryolar oluşturabiliniyor.

  5. Floki Floki

    Beyazlar içinde bir yar sevdim pardon ofis.Her yer beyaz arkadaş.Çalışanların çoğurda siyah giyinmiş.Ne yazıyım bilemedim bu iş modelinide uzun zamandır biliyorum ve girişim üzerine yazacak bişey bulamadım....Videoyu da Ümit Öncel'in sempatikliği ve güzel hatrı için izledim.

  6. Victory Victory

    Ne yaparsam yapayım, "emarsys" ismi bana "Tıbbi Görüntüleme Merkezi"ni çağrıştırıyor :)