Yandex BiTaksi’ye ortak oluyor! [Son Dakika – Duyum]
Arama
Mobil

Yandex BiTaksi’ye ortak oluyor! [Son Dakika – Duyum]

yandex-bitaksiSektörde son dönemlerdeki yükselişi ile dikkatleri üzerine çeken BiTaksi’nin bir süredir Yandex’le ortaklık görüşmeleri yaptığına ve imza sürecine girmeye hazırlandığına dair duyumlar aldık.

Güvenilir kaynaklarımızdan gelen bilgilere göre BiTaksi’nin azınlık hissesinin Yandex tarafından alınması ile ilgili prensipte anlaşılmış ve imza sürecine girilmiş.

Konuyla ilgili yeni bilgiler almamız ya da taraflardan bir açıklama gelmesi durumunda haberimizi güncelleyeceğiz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (15)
 1. Hakan Yalçın dedi ki:

  Yandex Türkiye pazarında ki aksiyon ve hacim artışı sağlamak için Bitaksi’yi , Bitaksi’de her anlamda Yandex i kullanabilir.

  Rakamlar bir yana bitaksi için yeni bir başlangıç Yandex için farklı bir pazarlama kolu doğar.

 2. Kemal bayrak dedi ki:

  başka bir değiş ile anlasamayacaklar. Önceden sızdırdıklarına gore.

 3. Evren dedi ki:

  Yandex bu fırsatı değerlendirmeli. Her taksi hareket halinde kamera görüntüsü çeksin, hem haritalar güncel olur hem de yandex akaryakıt parası vermez. tüm türkiye yandex ile panaromik bir yapıda olur. google hemen rakip almalı yoksa burada az da olsa kaybeder. yandex in Türkiye’de vergi vermesi de bir başka artı.

  1. İbrahim ÖZKAN dedi ki:

   Öncelikle o her taksiye kamera koyarak panorama görüntüsü elde edemezsiniz. Fakat her takside GPS sistemi ile trafikte araçların hızlarına duraklama sayılarına göre Trafik bilgisini çok daha iyi şekilde güncellenebilir. Büyük ihtimal Yandex’te bu sebepten ortak olmak istiyor.

   1. Evren dedi ki:

    Merhaba,

    Yandex araç girmeyen yerlere bisiklet ile giriş yaptı ve çekim yaptı. Havaalanı taksileri bu konuda harika bir seçim olabilir. GPS konusunda da Yandex’i güzelce veriler besler.

  2. Turgay dedi ki:

   Kimden izin aliyor beni kameraya kayit etmek icin? Benden izin aldi mi? Google’in bile bu konuda davalari mevcut. Biraz ozel hayatimiza sahip cikalim. Herseyimizi herkese vermek zorunda degiliz..

   1. Elvankent dedi ki:

    Her türlü izin yetkili makamlardan yandex tarafından alınmış durumda. Ki alınmasa panorama servisi komple kapanırdı. Kaldı ki kullanıcılarının yüzleri otomatik olarak bulanıklaştırılıyor. Askeri alanların ise görüntüleri çekilmiyor.

   2. Evren dedi ki:

    Kullanıcı yüzlerini geçin, araba üzerindeki reklam ve İstanbul içinde otobüs durak isimlerine kadar kapadıkları oluyor.

 4. okan dedi ki:

  Tebrik ederim yerinde bir karar yandex açılımlarını arttırmalı…

 5. baris turk dedi ki:

  Yandex rusya da taksi işi yapıyor türkiye de bu pazara girmesi kadar doğal bir şey yok

 6. bcakir dedi ki:

  Bu hamleyi iki taraf içinde çok stratejik görüyorum. BiTaksi, yandex’in harita hizmetinden faydalanacak ve özellikle pazara girmiş ya da girecek rakiplerine hızlı büyümeyle fark atma avantajını yakalayacak. Yandex ise hem kaynaklarını yatırımla artırma hem de harita servislerini geliştirme, daha net trafik bilgisi sağlama ve bu servislerini tanıtıp kullandırma avantajı yakalayacaktır.

 7. aydin dedi ki:

  Piyasa koşulları sebebiyle BiTaxi nin zorlanacağını düşünüyorum. Fakat Yandex ile beraber çok güzel işler çıkartacaklarına inanıyorum…

 8. mecnun dedi ki:

  Google abarti rakamlara satin almalar yapiyor, yandex bitaksi’ye ortak oluyor 🙂

 9. Safak Aydogan dedi ki:

  BiTaksi ile Yandex Türkiye yaklaşık 1 aydır görüşüyorlar. Yandex Bitaksi’ye 10 milyon Euro civarında bir teklif iletti. Aslanoba tarafının proje tarafındaki bakışı Bitaksi’nin 1 yıllık bir proje olduğu doğrultusundaydı. Teklif gelirse iyi para kazanılacağı gelmezse 1 yıl sonra projenin çöp olacağı noktasındaydı. O nedenle öngörüleri tuttu denebilir. Şu anda satış yapılırsa Aslanoba ilk başarılı çıkışını veya yatırım geri dönüşünü almış olacak.

  Büyük bir ihtimalle ufak da olsa Yandex ile ortaklık her iki tarafa da faydalı olacaktır.

 10. Yusuf Dursun dedi ki:

  BiTaksi’yi tebrik ederim, eğer bu ortaklık olursa gerçekten iyi bir iş çıkarmış olurlar.

Bir Yorum Yazın