YASAD'ın kurduğu Girişimcilik Eğitim ve İnkübasyon Merkezi: GEMİM'i konuşuyoruz
Webrazzi TV

YASAD'ın kurduğu Girişimcilik Eğitim ve İnkübasyon Merkezi: GEMİM'i konuşuyoruz

Yazılım Sanayicileri Derneği tarafından hayata geçirilen kısaca GEMİM adı verilen Girişimcilik Eğitim Merkezi ve İnkübasyon Merkezi'ni geçtiğimiz haftalarda sizlere tanıtmıştık.

Bugün ise Webrazzi ofisindeki canlı yayınımızdan Arda Kutsal'ın konuğu YASAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zeynep Sarılar oldu. Başvuru sürecinde olan GEMIM, girişimcilere altı ay boyunca Levent’te ofis alanı sunuyor.

GEMIM ile ilgili planları gelecekteki hedefleri ve girişimcilere nasıl faydalar sağlayacaklarını konuşacağımız canlı yayınımıza sizde sorularınızla katılabilirsiniz.

Sizde sorularınızı bize Twitter üzerinden @webrazzi 'yi mentionlayarak ulaştırabilirsiniz.

Güncelleme: Canlı yayınımız sona erdi. Canlı yayının tamamını yazının devamında izleyebilirsiniz. 

Yorumlar (2)
 1. Göksel Karagöz Göksel Karagöz

  Ülke ve sektör adına sevindirici haberler. Umarım bu tarz girişimlerin sayısı artar.

 2. 6 Ayda bir ürünü küresel çapta pazarlamaya hazır hale getirecek olanların şimdiden önlerinde saygıyla eğiliyorum.

  Şahsen ben 35 yaşına kadar tüm gözlemlerim ve yeteneklerimle harmanladığım tecrübelerimle tasarım, donanım, yazılım, reklâm ve pazarlama gibi... sadece telefon, desktop, laptop, tablet, tv ve çevre donanımlarından bir kaçının giriş/çıkış aygıtları, kamera gibi... bu izlediğimiz videoda vurgulanan özellikle sanayide ticari değeri olacak yeni buluş yada buluşların başlangıç ürünlerinin donanım ve yazılım özelliklerinin gereksinim analizleri, karakteristik özellikleri, marka bütünlüğü ve ayırt edicilik ihtiyaçlarına çözümler üretebildim. Ben şimdiye kadar kurulmuş olan hiçbir organizasyonun bahsedilen kıstaslar dahilinde başarılı teşebbüsler çıkaracağına özümde inanmak istesem de amaçlanan hedefleri tutturabileceği hususunda karamsarım.

  Bu şartlar ve süreler dahilinde bir dünya markasının kurumsal kimliği ve ilgili materyalleri dahi toparlanamayacakken nasıl oluyor da 6 ayda rafa koyulacak bir halde bir ürünün küresel çapta başarı sağlaması beklenebiliyor.

  Sayın Zeynep Sarılar ve ekiplerindeki tüm çalışma arkadaşlarına durup derin bir nefes alıp tüm mesleki tecrübelerini yeniden gözden geçirip yeniden çalışma safhalarını ve biçimlerini gözden geçirmelerini hatırlatırım.

  Hani bu sözlerim belki de güzele atılan bir taş olarak algılanabilme ihtimali olsa da yine şöyle bir noktaya işaret etmek isterim. Bir dönüp kendilerine sorsunlar. En azından YASAD'a üye olma şartlarındaki bir ürün geliştirmiş olmak... üzerine yoğunlaşıp bu ürünleri ne kadar sürede geliştirdiklerini ve kendilerini takdim ettikleri sıfatla yani uzman ve işbilir sıfatlarıyla ne kadar sürede çıkarabildiklerini sorarken düşünmelerini rica ediyorum.

  Bu heyecan dolu, gerçekten üretmek ve kazanmak isteyen müteşebbislerin şevk ve arzularını 6 ay gibi bir sürede tabiri yerindeyse bir meyve ağacının meyve vermesini tohumu attıktan sonra 6 ay içinde beklemek, yada bırakın meyve veren ağacı istifade sadece yemek içmek değildir, gölgesinde serinlemek için istifade edilecek bir ağacın o heybete erişmesini 6 ayda beklemek en temel yanlıştır. Bu konuya işaret etmek istedim. Sevgili büyüklerim lütfen zamanın modasından ve devletin imkanlarında istifade etme teşebbüslerinizde lütfen o imkanların yine bizlerden biriktirilerek toparlandığını unutmayın.

  Aksi devlet gelirlerinde ve bu gelirlerle yapılan harcamalarda bir vatandaş olarak sahip olduğum hakkın en verimli şekilde değerlendirilmesi için her şeyi yapmaya mecburum.

  Bu sözlerimi lütfen meyve veren ağaca bir taş olarak değil, gerçekten meyvelerini yiyebileceğimiz çeşitli ağaçların yetiştiği ormanlara kavuşmamıza atfen olduğu manasını çıkarmanızı rica ediyorum.

  Lütfen bir hatırlayın. Şu sözcükleri.

  Tohumlar fidana,

  Fidanlar ağaca,

  Ağaçlar ormana,

  Dönmeli Yurdumda...

  Saygılarımla,

  mCan