Yahoo'dan yenilikçi haber uygulaması: Yahoo News Digest
Mobil

Yahoo'dan yenilikçi haber uygulaması: Yahoo News Digest

Son zamanlarda yaptığı satın almalar ve reklam modellerine getireceği yenilikleri ile ismini duyuran Yahoo, Marissa Mayer ile adeta yenilendi. Yakın geçmişte bazı uygulamalarını da elden geçiren Yahoo, şimdi de yenilikçi haber uygulaması Yahoo News Digest'i CES 2014'te tanıttı.

Günümüzde haber okumak, tüm haberleri takip etmek hem çok güç hem de çok zamanımızı alan bir işlem. Yahoo da bunu fark etmiş ve resmi blogu üzerinden duyurusunu yaptığı yeni uygulaması News Digest'ı, sizin için tüm güncel haberleri özetleyerek sunan muazzam bir uygulama olarak konumlandırmış.

İlk aşamada sadece iPhone ve iPod touch'lar için AppStore'da yerini alan Yahoo News Digest, tahmin ediyorum çok yakın gelecekte diğer platformlar için de yayında olacak. Yahoo'nun amacı News Digest ile bir yandan insanların günlük haber alma ihtiyacını karşılamakken, diğer taraftan da gelecekte uygulamayı reklamları için bir mecra olarak kullanabilir.

Yahoo, bildiğiniz gibi daha önce sizlere 2011'de tanıttığımız Summly adlı uygulamayı satın almıştı. Yahoo resmi blogunda yayınlanan yazıda, bu uygulamadan da öğrendikleri şeyler olduğunu aktaran Yahoo, News Digest ile kullanıcılarının hiç haber kaçırmaması amacını taşıyor. Üstelik kullanıcılar günlük olarak haber yığınlarından ziyade, tek kaynaktan özet haberlerle gündemi kaçırmamış oluyor.

Yorumlar (4)
 1. Aydin Aydin

  Yahoo'nun alexa da hala dünyada 4. olması bence Amerikalı kullanıcıların alışkanlıklarını vazgeçememesinden kaynaklanıyor.

  2000 yılı öncesine göre bir teknoloji devi iken günümüzde birçok siteden kalite bakımından daha geride. Bence yahoo yapacağı yatırımlarda biraz geleceği hesap etmeli ve bütün yatırımlarını buna göre yapmalıdır.

  Yahoo'yu seviyoruz :)

 2. Aylardır üzerinde çalıştığımız işti... destek olunca adamlar yapıyor...

 3. Seçkin Seçkin

  Marissa Mayer zekası, yaratıcılığı ile takdir edilecek bir isim... Çok çalışıyor, yaratıcı ve detaylara hakim. Yahoo'yu ondan önce ve sonra olarak iki döneme ayırırsak Marissa'dan sonra daha az sıkıcı, ilgi çekici, reklama yönelik faaliyetler içeren bir marka haline geldi. Yenilik ve değişim üzerine kurulu bir stratejilerini olduğunu düşünüyorum. Önce logolarını yenilediler, bu yenileme işlemini zamana yayarak kullanıcılarının da bu ana tanık olmasını sağladılar. İkinci olarak da eskiden daha dağınık bir görünüm çizen taktikleri tek bir merkezden yönetmeye başladılar. Haber akışına ciddi önem veriyorlar ancak haber konularını daha bilinir tutmaları gerektiğini düşünüyorum çünkü takip edenler belki fark etmiştir; bazı haberlerin yorumlarında haberde verilen kişiyi tanımayan, bu haberin neden burada olduğunu sorgulayan kullanıcılara rastlıyorum. News Digest için geliştirmeler yaparken okuyucu yorumlarına şöyle bir göz atsalar, aplikasyon store'lardaki benzer uygulamaları öne çıkaran özelliklere göz atsalar fena olmaz diye düşünüyorum.

 4. Umut Yurtseven Umut Yurtseven

  Türkiye den indirilmiyor henüz.