Bitcoin 2014 yılında çökebilir mi?

Son zamanlardan internetin en ilgi çekici fenomenlerinden biri haline dönüşen Bitcoin herkesin dilinde. Pek çok büyük firmanın desteklemek için testlerini yaptığı, hakkında etkinlikler düzenlenen ve hatta Webrazzi Ödeme Sistemleri konferansında bile sık sık gündeme gelen Bitcoin bir süre daha çok konuşulan konulardan biri olmayı sürdürecek gibi görünüyor...

Fakat herkes Bitcoin’in geleceği hakkında çok da umutlu değil. Hatırlayabileceğiniz gibi Pozitron’un CEO’su Fatih İşbecer Bitcoin’i “akıllı bir dolandırıcılık yönetimi” olarak nitelemişti. Bitcoin’le ilgili son tahmin ise Brian Wien’den geldi.

Wien’e göre Bitcoin 2014 yılında çökecek…

"Yatırımcıların ilgisi azalacak"

Blackstone Group yönetim kurulu başkan yardımcısı olan Brian Wien’in henüz girmiş olduğumuz yıl ile ilgili öngörülerini paylaştığı basın bülteninde yer alan yorumuna göre 2014 içerisinde yatırımcıların Bitcoin’e ilgileri azalmaya başlayacak ve bu nedenle de Bitcoin’in çöküşü başlayacak.

Sadece 2,5 yıl içerisinde Bitcoin’in değerinin 25 dolardan 975 dolara yükselmiş olduğunu söyleyen Wien, sanal para birimini dünyanın en önemli yatırım araçlarından biri olan altın ile karşılaştırarak, Bitcoin’in altının sahip olduğu avantajlara sahip olmadığını belirtiyor.

Wien’e göre Bitcoin’in birincil kullanım alanı; gizliliğin çok önemli olduğu yasadışı işler. Bu da Bitcoin’in yasal iş ve işletmeler açısından değerini düşüren önemli bir etmen.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Bitcoin gerçekten de 2014 yılında çökebilir mi?

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.