Son dakika otel fırsatları sunan LastOda günde ortalama 20 rezervasyon yapıyor [İnfografik]
Mobil

Son dakika otel fırsatları sunan LastOda günde ortalama 20 rezervasyon yapıyor [İnfografik]

Geçen sene bu dönemlerde sizlere tanıttığımız LastOda, özetle kullanıcılarına son dakika otel fırsatları sunuyor. Geride bırakmaya hazırlandığımız yılı hem kendi açısından hem de sektörel olarak değerlendirip konuyla ilgili bir infografik hazırlayan şirket yetkilileriyle LastOda'nın gidişatı hakkında konuştuk.

Gerek App Store gerekse Google Play'de seyahat kategorilerinde ilk 10'da yer alan LastOda, toplamda da 150 bin indirilme rakamına ulaşmış. Kullanıcıların yüzde 70'i ise iPhone uygulaması üzerinden platformu ziyaret ediyor.

Yazının sonunda bulabileceğiniz infografikte kullanıcıların mobil alışkanlarına ve LastOda ile ilgili çeşitli bilgilere ulaşabilirsiniz. Ancak infografikte en çok dikkat çeken bilgiyi en başta vurgulamak gerekiyor: Dünyada son 24 saat içinde yapılan rezervasyonların yüzde 70'i mobil platformlar üzerinden gerçekleştirilmiş.

Bunun dışında LastOda üzerinde yapılan rezervasyonlarda yüzde 48 gibi bir oranla 4 yıldızlı otellerin tercih edildiği söylenebilir. Mobilden en çok rezervasyon yapılan saat dilimi ise 12.00-16.00 aralığı.

Günlük gerçekleşen ortalam rezervasyon sayısı 20 civarında

LastOda şu an toplamda 28 bölgede yer alan 300'ün üzerinde otelden aldığı teklifleri kullanıcılarına sunuyor. Bu noktada şirketin otel seçiminde oldukça titiz davrandığını ve her bir otelle birebir ziyaret sonucunda kontrat yaptığını belirtelim.

LastOda üzerinde gerçekleşen günlük ortalama rezervasyon adeti ise 20'ye yakın. Platformun en çok kullanıldığı şehirler ise İstanbul, Antalya, İzmir, Ankara, Eskişehir ve Konya olarak sıralanıyor.

Hedef bin otele ulaşmak

Diğer yandan bugüne kadar herhangi bir yatırım almayan ve tamamen kendi imkanlarıyla finanse edilen LastOda, kısa bir süre önce yatırımcılarla görüşmeye başlamış. Şirketin hedefi ise smart money sağlayabilecek bir yatırımcı bulabilmek.

Şu an 6 kişilik bir ekip tarafından yönetilen LastOda'nın hedefi ise kullanıcılarının konaklama yapabileceği şehir sayısını arttırarak seçkin bir ağa ulaşmak. Bu noktada otel sayısı olarak kendine bin otel hedefini koyan LastOda, diğer yandan kurumsal şirket portföyünü de geliştirmeyi planlıyor.

LastOda-infografik-2013

Yorumlar (7)
 1. İbrahim Özkan İbrahim Özkan

  Çok alakasız olacak ama, web sitelerinde iletişim bölümünde yazan şirket adı ile turizm pek alakalı olmuş.

  1. İbrahim sakın yanlış anlama ama apple inc'te elma işinde değil ama borsa değeri bizim bist100'deki bütün şirketlerin değerlerinden 2,5 kat daha fazla.

   İyi niyetinden bence şüphem yok ama genel olarak bunlara takılmak ne kadar doğru bilemiyorum.

   1. Kadir merhaba,

    Söylediğinin çok tutarlılığı yok iletişimde şirket Asil San. Tic olsa dediğin doğru ama Asil Bebe Giyim yazıyor. Yani firmanın sektörünü belirtiyor bir anlamda. Bu yüzden İbrahim'e katılıyorum. Last Oda'nın Asil Bebe Giyim ile ne alakası var. Uygulamaya güvenmeyip üzerine bir şirketleşmeye gitme ihtiyacı duymamışlar gibi olmuş.

   2. Merhama Mehmet, Yeni ttk ile birlikte ultravires kalktı. Bir şirket istediği işleri yazabilir şirket adına da beş isme kadar (bunu tam hatırlamıyor olabilirim) iş kolu yazabiliyor. Yani, Asil bebe, gıda, inşaat, internet a.ş. yazabilir.

    Velhasıl, teknik olarak bir sorun yok, ha sizin dediğiniz gibi güven anlamında bir şey kalkar mı bilemem ama örneğimde ısrar edeceğim.

    Kaldı ki şirket kurmak çok da zor birşey değil.

  2. Selen Balkaya Selen Balkaya

   Merhabalar,

   LastOda’ya ilk günden beri çok güveniyoruz ve sunduğu hizmetleri ve teknolojisini geliştirmeye devam etmek için yatırımlarımıza devam ediyoruz. Asil Bebe köklü bir şirkettir ki bu projeye de bu anlamda çok faydası oldu ve şirketin resmi faaliyet alanlarından biri turizmdir.

 2. Emrecetiner Emrecetiner

  Neden sadece uygulama olarak hizmet veriliyor çok merak ettim webden hizmet verilse hedefler daha yuksek olmazmi???

  1. Selen Balkaya Selen Balkaya

   Merhaba,

   LastOda’nın verdiği söz, tüketicilerin son dakika konaklama ihtiyacına en kolay, hızlı ve güvenilir bicimde ve en uygun fiyatlar ile çözüm bulabilmelerini sağlamak. Bu sebeple de şimdilik sadece mobil kalarak ve mobilde mükemmel bir hizmet vermeye çalışarak, diğer rezervasyon hizmeti veren web sitelerinden ayrılıyoruz.