LastOda son dakika otel fırsatlarını mobilden sunuyor
Arama
E-Ticaret

LastOda son dakika otel fırsatlarını mobilden sunuyor

2013’e yaklaştığımız şu günlerde mobil platformlarda servis bazlı ürünlerin sayısı hızla artıyor. Mobil servis alanında bugün hayata geçen bir girişimi, LastOda’yı tanıtmak istiyoruz.

Mobil platformlar üzerinden otel odası satışına odaklanan LastOda, adından da anlaşılabileceği gibi son dakikada gerçekleşen fırsatlara odaklanıyor. Bunun için kendi otel veritabanını oluşturan platformda, her gün farklı bölgelerden maksimum dört otel için oda satışı yapılıyor.

Şu anda İstanbul, Bursa ve İzmir olmak üzere üç farklı şehirdeki kullanıcılara hizmet veren LastOda’da, üye oteller sisteme hazırladıkları teklifi koyuyor. Teklif sunan bu oteller, LastOda ekibi tarafından inceleniyor. Belirlenen kriterlere uygun teklifler yer alıyorsa ilan yayınlanıyor.

3 farklı şehirde kullanılıyor

LastOda uygulaması listelediği otelleri şehir bazında kategorilendiriyor. Ancak her şehrin altında farklı bölgeler yer alıyor. Örneğin, İstanbul’da ‘Tarihi Yarımada’ ve ‘Anadolu Yakası’ gibi alt kategoriler bulunuyor. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu bölgelerde günlük dört farklı otel yer alıyor.

LastOda’nın kurucusu Burak Balkaya‘dan aldığımız bilgilere göre çiçeği burnunda bir girişim olan LastOda’nın şu anda mevcut üye otel sayısı 90. Hedef, 2013 yılı Haziran ayı itibariyle Türkiye’de 250 adet üye otel ve 150 bin son kullanıcıya ulaşmak. Daha uzun vadedeyse her girişimcinin hayali olan yurt dışına açılma planı girişimin kurucusunun hedefleri arasında.

  

Burak Balkaya, Türkiye’deki seyahat sektöründe gördüğü bir eksiği tamamlamak için yola çıktığını belirterek sözlerine şu şekilde devam ediyor: “Sık seyahat eden kişilerin son dakika konaklama ihtiyaçlarına odaklandık. Bu ihtiyaca yönelik olarak az sayıda, nitelikli oteli, mobil cihaz sahiplerine ekonomik fiyatlarla sunarak, otellerini hızlıca seçebilmelerine ve odalarını tutabilmelerine imkan sağlamış olduk” diyor.

iPhone uygulaması yayınlandı, Android yolda

LastOdaher ne kadar niş bir alana odaklanmamış olmasa da, hizmet kategorisinde yer alan bir girişimi mobil alana taşıyor. Kullanıcıların istediği yerden, istediği anda indirimli otel bilgilerine ulaşmasını ve satın almasını sağlayan girişim, mobil eğilime bağlı olarak büyüyecektir. Bu yüzden şimdi olmasa da gelecekte LastOda’nın ivme kazanarak kullanıcı sayısını artıracağını düşünüyoruz.

Şu anda sadece iPhone‘lar için App Store’daki yerini almış durumda. Ancak Andræoid kullanıcıları için ise Google Play’de LastOda uygulamasının yayınlanacağını paylaşalım.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (16)
 1. Şerif Varlı dedi ki:

  Girişimcileri tebrik ediyorum. En yakın zamanda Browser siteleride olur umarım.

  1. Ahmet Öncel dedi ki:

   Browser sitesi? (10 dakika güldükten sonra yazdim yorumu)

 2. offf dedi ki:

  lastoda.com nedir… türkce ayaklar altında… ismini görünce bile soğudum.. verilen emeklere yazık böyle kötü bir isimle girişim olmaz.

 3. Bomonti dedi ki:

  isim seçimi biraz ilginç olmuş, marka yaratmak konusunda boş domain bulamamanın bir etkisi olmuş mudur merak ediyorum.

 4. Alpaslan Kilicaslan dedi ki:

  Öncelikle ekibi tebrik ederim. Eğer bir channel management a entegre olabilirler ise işleri çok kolaylaşır.

 5. Tarkan Karabel dedi ki:

  Fikir bence satar. İsim lastroom.com olsa idi simdiden parayı koyacak yer bulamayacaklar derdim. lastoda isim olarak olmamış. sonoda.com bile daha karakterli durur.

 6. Murat U. dedi ki:

  İngilizce Last Türkçe karşılığı “son” demek
  İngilizce Oda Türkçe karşılığı mikrokozmoz demek.
  Sonuç olarak girişim ile alakalı bir isim değil gibi geldi. İsim değişirse kesin tutar.

 7. Mel dedi ki:

  İhtiyaca cevap veriyor. İsim de ingilizce turkce ama anlatiyor kendini. Tutar bu is.

 8. Burak Demir dedi ki:

  Herzamanki gibi bizimkiler işi çözmüş, bu işin tutması için ismin değişmesi gerek… başka türlü olmaz. Dinleyin dinleyin akıllı vatandaşlarımızı… en akıllı onlar!

  1. Murat U. dedi ki:

   Bana iki farklı dilde (biri global biri yerel) birbirini tamamlayan iki kelimeden oluaşan bir marka örneği göster.
   PiknikTUBE vardı arkasında Beyaz olmasına rağmen tutmadı.
   Sadece isme bağlı değildir. Ama isim önemlidir.
   Proje süper fikir ama isim olarak ele aldığımızda bile böyle bir isim başlı başına Türkçe’ye hakarettir.

 9. Elcin Gunay dedi ki:

  Bu iş kesin tutar. Anlamsız fırsatlar sunan siteler bile patlama yapmışken bu daha mantıklı olmuş bence. İş nedeniyle sık seyahat edenlere yarayacaktır. İsim konusunda ben de ingilizce türkçe karışımına karşıyım ama ne yazıkki insanımız böyle isimleri özgün buluyorlar.

 10. yenidir ne yapsa yeridir dedi ki:

  bence ürün enteresan verdiği hizmetin hakkını veriyor mu vermiyor mu önemli olan bu tecrübesi olan varsa yazabilir mi?
  ayrıca isim konusunda bu kadar tartışma olduğuna göre isim akılda kalacak gibi duruyor =)

  1. PavlovsPartner dedi ki:

   Aynı fikirdeyim. İsim tartışıldıkça, akılda kalıcılığı artıyor. Ama sonoda.com fikri de güzel bence 🙂

 11. özer dedi ki:

  zamanla girişim çöplüğüne eklenecek bir girişim.

Bir Yorum Yazın