Pinterest Türkçe yayına başladı

Pinterest bugün resmi bloğundan Türkçe'yle birlikte dört dilde daha hizmet verdiğini yayınladı ve Türkiye'deki kullanıcılarına e-postayla bilgilendirme yaptı.

Rusça, Slovakça, Lehçe'yle birlikte Türkçe dil desteğini bugünden itibaren kullanıcılarına sunan Pinterest'in geçtiğimiz ay 225 milyon dolar yatırım aldığını sizlerle paylaşmıştık.

Ekim ayında aldığı yatırımla 3,8 milyar dolar değere ulaşan Pinterest'in son yatırımla nasıl bir genişleme yapacağı da yeni dillerin eklenmesiyle belli oldu.

Daha önce Japonca, İtalyanca ve Fransızca'yı hizmet verdiği diller arasına ekleyen Pinterest'in bundan sonraki dil açılımı Çince ve Arapça olacağı tahminler arasında yer alıyor.

pinterest-ekran-goruntusPinterest e-posta ve bloğundan yaptığı bilgilendirmenin haricinde ana sayfasına Türkiye'den giriş yapan kullanıcılarına "Pinterest artık Türkçe Konuşuyor!" diyerek duyurdu. Yerelleştirme yöneticisi Silvia Oviedo-López'in blogda yaptığı duyurunun ardından açık iş ilanlarına baktığımızda Türkiye için topluluk yöntecisinin şu an için aranmadığını gözlemliyoruz.

Türkçe dil hizmetine karşın Türkiye için yerelleştirme yöneticisi veya topluluk yöneticisinin aranmaması, Pinterest'in en azından yakın gelecekte Türkiye üzerine aktif planlarının olmadığının göstergesi olarak kabul edilebilir.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.