Mortaki.com yenilenen altyapısıyla 10 milyon tekil ürüne sahip olmayı hedefliyor

Mortaki.com yenilenen altyapısıyla 10 milyon tekil ürüne sahip olmayı hedefliyor

Takı ve mücevher üzerine dikey bir e-ticaret girişimi olan Mortaki.com'dan sizlere daha önce bahsetmiştik. Şirket tamamen yenilenen teknoloji altyapısı ve görsel arayüzü ile kullanıcılara yeniden hizmet vermeye başlayarak bununla birlikte yurtdışı pazarına açılmaya hazırlanıyor.

Kurucu ortaklarla birlikte 12 kişilik bir ekibe sahip olan Mortaki.com aynı zamanda 2013 eTohum 15'e seçilen şirketlerinden birisi. Geçtiğimiz 10 ayı sitenin tasarımını ve altyapsını tamamen yenilemek ile geçiren ekip, bu sürecin ardından kısa bir süre önce yeni görsel arayüzünü ve altyapısını yayına almış.

Şu anda web sitesi  üzerinde 1.857.243 tekil ürün opsiyonu olduğu bilgisini aktaran ekip, bu sayının 6 ay içerisinde 10 milyona yaklaşmasını hedeflediklerini belirtiyor. Mortakı'da dikkat çeken bir diğer nokta ise ürünlerin 3 boyutlu çizimlerinin yer alması. Her ürün için çok çeşitli üretim seçenekleri ve kullanıcıların kendi ürünlerini tasarlayabilmelerine olanak sağlayan ekip görselleştirme çalışmaları için kendi içlerinde özel bir altyapı hazırlayarak ürünlerin resimlerinin oluşturulmasını sağlıyor.

22

Ürünlerin neredeyse tamamına yakınını stoklarında tutmayan şirket yurtdışında özel tasarım mücevher/takı hizmeti veren sitelerinin aksine gönderim sürelerini yine kendileri yöneterek 2-5 güne indirmeyi başarmış. Bireysel müşterilere satılan ürünler dışında şirket Çiçeksepeti, Mizu, Hepsiburada, Lidyana gibi e-ticaret sitelerine koleksiyonlar hazırladıklarına ayrıca offline satış olarak Galatasaray ve Fenerbahçe kulüplerine fason üretim yaptıklarını aktardı.

Türkiye'deki kullanıcıların kendi takı ve mücevherlerini tasarlama konusundaki beklenti ve istekleri konusunda ise genç kullanıcıların genelde trend ürünleri tercih ettiklerini, ‘kendin tasarla’ butonunu kullanmakta da pek zorlanmadıklarını ve çoğunlukla taş ve materyali seçerek tasarımlarını tamamladıklarını. Yaşı 38 üzerindeki kullanıcılarının ise klasik ve otantik ürünleri tercih ettiklerini ve daha çok altın ve pırlanta kullanarak tasarımlarını tamamladıkları ekibin verdiği bir diğer bilgi.

11

Kullanıcı sepet ortalamasının 128 TL olduğu bilgisini paylaşan şirket, yeni sitelerine çok yakında İngilizce desteği ekleneceğini ve kısa zaman içinde yurtdışı operasyonuna tekrar başlayacaklarını bunların yanında İngilizce dışında farklı dillerde de farklı ülkelerdeki kullanıcılarada hizmet vermeyi planladıklarını paylaştı.

Mortakı, gelecek hedeflerinin ise takı sektöründe Türkiye'nin en büyük e-ticaret sitesi olmak istediklerini ve bununla birlikte yatırım görüşmelerini açık olduğunu ve yatırım görüşmelerini yaptıklarını söylediler.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.