Vine kullanıcıları profil adresini belirleyebilecek [Güncellendi]

Vine kullanıcıları profil adresini belirleyebilecek [Güncellendi]

6 saniyelik video paylaşım uygulaması Vine, kullanıcılarının profil adreslerini alabileceklerini duyurdu. Onaylı hesaplar 20 Aralık Cuma günü vine.co/isim şeklinde profil adresini belirleyebilecek, diğer hesaplarsa 23 Aralık Pazartesi'den itibaren belirleme işlemini gerçekleştirebilicekler.

Twitter'ın e-postayla duyurduğu haberde kullanıcılar "vine.co/isim" şekinde alan adı uzantısının mobil uygulamalar için önemli olduğunu söylememiz mümkün değil ama web tarafında arama motorlarında sonuçlarda çıkarak önemli bir trafik kaynağı oluşturabilir.

Geniş içerik biriken Vine'ın web yönüyle bir açılımının olup olmayacağı konusunda bir açıklama şu ana kadar yapılmadığını da belirtelim.

vine-profil-adresi

Aynı isim ve soyisme sahip insanlar için kötü bir haber de veren Twitter, eğer profil adresi Twitter'da bir başka kullanıcıda varsa Vine için bu ismi belirlemek mümkün olmayacak.  Yeni özelliği onaylı olmayan kullanıcıların nasıl kullanmaya başlayacağı ile ilgili bilgi verilmezken Vine'ın kurusu Dom Hoffman'ın ekran görüntüsü paylaşılan bilgiler arasında yer alıyor.

Güncelleme: Twitter'ın gönderdiği e-postada mobilde hizmet veren Vine'ın web tabanında hizmet vereceğine dair açıklmama olmasına karşın kişisel alan adı uzantısının web açılımını getirecebileceğine değişnmiştim. Vine uygulama içerisinde yaptığı duyuruyla bunu desteklemiş oldu. Youtube'un video reklam gelirini hedefleyen Facebook'tan sonra Twitter'da Vine'la bu yarışa katılmış oldu.

Şu an için Google aram sonuçlarında 5 milyondan fazla içeriği bulunan Vine'ın web üzerindende hizmet vermesiyle trafiğinde artış olacağını söylememiz mümkün. Gelecek reklam modeli 6 saniye gibi kısa içerik sunan Vine için video öncesi reklam olmayaağını düşünmekle beraber nasıl bir gelir modeli uygulayacağını birlikte göreceğiz.

vine-web-duyurusu

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.