Aslanoba yatırımları EarlyBird ile 39’a, toplam tutar 35,5 milyon dolara ulaştı [Röportaj]

11. Girişimcilik Haftası etkinlikleri kapsamında Antalya’da üniversite öğrencileri ve bölgenin önde gelen iş adamları ile buluştular. Etkinliğin İstanbul’dan gelen pek çok konuğu arasında Hasan Aslanoba da vardı.
Aslanoba yatırımları EarlyBird ile 39’a, toplam tutar 35,5 milyon dolara ulaştı [Röportaj]

Hasan-Aslanobaİnternet sektöründen pek çok ünlü isim hafta içinde Antalya Sanayici İş Adamları Derneği’nin düzenlediği 11. Girişimcilik Haftası etkinlikleri kapsamında Antalya’da üniversite öğrencileri ve bölgenin önde gelen iş adamları ile buluştular. Etkinliğin İstanbul’dan gelen pek çok konuğu arasında Hasan Aslanoba da vardı.

Burada biz de yatırımları ile ses getiren Hasan Aslanoba’yla Webrazzi’ye özel bir röportaj yaptık ve en son gelişmeleri kendisinden öğrendik. Hasan Bey’in ilkini 2013 başında gerçekleştirdiği seri yatırımlarının sayısı 39’u yatırım tutarı ise 35,5 milyon doları bulmuş. En son yatırımı ise röportaj esnasında henüz tam olarak kapanmamış olsa da EarlyBird Venture Capital’e gerçekleştirmiş. Bunun dışında yurtdışında 250 bin dolarlık bir yatırımı olduğunu fakat detayları henüz duyurmadığını da söyledi. Aslanoba yatırımların aynı hızda devam etmediğini ama 40 veya 41’i bulabileceğini söylüyor.

Bu sırada Hasan Aslanoba EarlyBird’ün dışında Revo Capital ve yurtdışından bir teknoloji fonuna yatırım yaptığının da aldığımız duyumlar arasında olduğunu ekleyelim. Sizlere kısa süre önce aktarmış olduğumuz ModaNisa’ya 2 milyon dolarlık ikinci tur yatırımını da konuştuğumuz röportajda, Hasan Aslanoba bu ikici tur yatırımda dışarıdan başka bir yatırımcı tercih ettiğini fakat sitenin hızlı büyümesi nedeniyle var olan alternatifler arasında arzu ettikleri seviyede bir yatırım olduğuna ikna olmayınca, ikinci tur yatırımı da yine kendisinin yaptığını söyledi. İkinci tur yatırımlar da devam edecek gibi görünüyor. Bu konuda Aslanoba yatırım yapmış olduğu bir girişimle ilgili yakın zamanda yeni tur yatırım haberi alabiliriz gibi görünüyor. Hasan Aslanoba’nın bundan sonra yatırımlarına ne şekilde devam etmeyi düşündüğünü de anlattığ röportajımızı aşağıda izleyebilirsiniz...

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.