Instagram'a özel mesajlaşma özelliği 'Instagram Direct' ile geldi
Eğlence

Instagram'a özel mesajlaşma özelliği 'Instagram Direct' ile geldi

Bundan çok kısa bir süre önce söylenti olarak ortayan çıkan iddialara göre Instagram'a özel mesajlaşma özelliği çok kısa bir süre içerisinde gelecekti. Bir süre sonra Instagram'a @instagram.com uzantılı e-posta adresleri dağıtılabileceği tahminleri gelse de, Instagram'a gelen son 5.0 versiyonu güncellemesi ile Instagram Direct resmi olarak duyuruldu ve bu söylentilere bir son verdi.

Instagram kullanıcıları artık 'Instagram Direct' aracılığı ile Instagram uygulaması üzerinden özel mesajlar aracılığıyla mesajlaşabilecek ve Instagram fotoğraflarını da sadece belirli kişilerle direkt olarak paylaşabilecek. Kısacası bundan böyle bir Instagram fotoğrafını, Instagram Direct'inizdeki bir kişi ya da grupla direkt olarak paylaşabileceksiniz. 

Screen Shot 2013-12-12 at 19.47.55

iOS ve Android 5.0 versiyonu olarak güncellenen Instagram'da bundan böyle uygulamanın sağ üst tarafında açılan ikon üzerinden Instagram Direct'e erişilebilecek. Böylece Instagram üzerinden filtreleyeceğiniz fotoğraf ya da videoları sadece belirli kişilerle paylaşmanız mümkün olacak. Bu yönüyle görsel mesajlaşma sunmasıyla akıllara Snapchat'i getiren Instagram Direct, Instagram'ın içerisinde yer alan bir Snapchat rakibi olarak nitelendirilebilir.

Yakın geçmişte reklam modelini devreye alan Instagram'ın bugüne kadar ki en merakla beklenen özelliklerinden birisi de Instagram içerisinde özel bir mesajlaşma servisinin yer almasıydı. Daha önce bu yöndeki kullanıcı istekleri çeşitli üçüncü parti yazılımlar aracılığıyla karşılanırken, bundan böyle bu ihtiyaç da Instagram'ın kendi içinde karşılanabilecek.

Yorumlar (6)
 1. Bu olay gerekliydi bence, çok klasik'di instagram.

  1. Senben6333 Senben6333

   sadece telefona geldi internet bilgisayar üzerinde böyle bişey yok eksik çalışma

 2. Tuning25 Tuning25

  Kendini çok geç geliştiriyor. Bu kadar kullanıcısına rağmen daha fazla etkinlik sunması lazım

 3. Huseyn Huseyn

  directe gelen forafi nasil paylasmak olar? bana yardim edin lutfen

 4. Seyyare Seyyare

  bluestacks falan yukledim amma olmur :( komek edindee

 5. bence cok sacma sadece telefon uzerınden boylee ya bilgisayar???...