Instagram'a mesajlaşma özelliği mi geliyor?

Instagram'a mesajlaşma özelliği mi geliyor?

Instagram, Facebook tarafından 1 milyar dolara satın alındıktan sonra hacmini bir hayli genişletirken, son dönemde de Windows Phone versiyonunun çıkması ve reklamlara başlaması ile adından bahsettirmişti.

200 milyondan fazla üyeye eriştiği söylenenen Instagram, gelir modelini de oluşturmasıyla beraber önemli bir platform haline gelmiş durumda ve gerçekten de Facebook'un ne kadar doğru bir satın alma yaptığını da ortaya koymuş gibi görünüyor. Ancak Facebook'un Instagram için planları bunlarla sınırlı kalmayacak gibi görünüyor. Peki Instagram'a bir mesajlaşma özelliğini eklenebilir mi?

Bugüne dek kullanıcıların Instagram'da en çok aradığı ve arayıp da bulamadığı özellik kullanıcılar arasında özel mesajlaşma uygulaması. Şu ana dek bunun için farklı uygulamalar ve yöntemler bile geliştirilmiş olsa da, Instagram'ın içinde herhangi bir özel mesajlaşma mümkün değildi.

GigaOM'un haberinde, sitenin kurucusu Om Malik'in öngörüleri doğru ise Instagram'a yeni özellikler gelecek ve bu yeni özelliklerden en büyüğü de kullanıcılar arası özel mesajlaşma seçeneği olacak. Instagram'ın bir büyük adım daha atması ve kullanımını artırması için aslında böyle bir hamleye de gerek duyuyor diye düşünüyorum.

Konuyla ilgili resmi açıklama için Facebook ile iletişime geçilse de, Facebook ilgili iddiaları şimdilik yanıtsız bırakmış durumda. Bakalım Instagram'a bir özel mesajlaşma özelliği gelecek mi ve sizin bunla ilgili görüşleriniz neler? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.