Amazon Fresh hizmet verdiği bölge sayısını artırıyor
E-Ticaret

Amazon Fresh hizmet verdiği bölge sayısını artırıyor

Amazon'un bir alt markası olan ve Amazon Fresh adı altında online market alışverişi ihtiyaçlarınıza cevap veren hizmet, kapsama alanını genişletmeye devam ediyor. Alınan son bilgilere göre Amazon Fresh çok yakında San Francisco'da da hizmet vermeye başlayacak.

İlk olarak Los Angeles ve Seattle'da başlatılan servis, Amazon'un büyük ekosisteminde önemli rol üstlenme ihtimali olan yapılardan. E-ticaret devi Amazon'un güvendiği alanlardan birisi olan online market alışveriş servisini ABD'de genişletmesi de, anlaşılan o ki servisin ilk olarak açıldığı bölgelerde başarılı olduğunun bir göstergesi.

Servisin pilot olarak denenmesiyle başladığı günlerden bu yana özellikle Amazon Fresh kamyonları sürekli dikkatleri üzerine çekiyordu. Ardındaki Amazon ile finansman desteği konusunda da sıkıntısı olmayan Amazon Fresh markası, böylece hızlı bir büyüme yakaladı. Amazon Fresh'in iOS için bir de mobil uygulaması bulunuyor.

Amazon Expands Grocery Delivery Service To Los Angeles Area

Ülkemizde de online market alışveriş alanında akla ilk gelen markalardan birisi Migros. Bu alanda Migros Sanal Mağaza markasıyla hizmet veren Migros'un yanı sıra, artık hepimizin yakından tanıdığı Hasan Aslanoba'nın da TazeDirekt gibi benzer bir projesi ve OnlineMarket yatırımı bulunuyor.

 

Yorumlar (4)
 1. M. Akif M. Akif

  Darısı Türkiye'nin başına. Hepsiburada nın sahibi doğan online, doğan yayın bir olmasına rağmen, dsmart-d&r-hepsiburada bir olup amazon gibi doğru düzgün bir platform kuramadılar daha. Hepsi yarım yamalak. Müzik/film kiralamanın lideri olmaları lazımdı şimdiye.

  (yorum yukarıdaki e-market haberiyle pek alakalı olmadı farkındayım)

 2. Mehmet Eren Mehmet Eren

  Anlaşılan o ki Amazon.com dicital perakendede liderliği sürdürecek ve Amazon Fresh gibi inovatif hizmetlerle dicital perakendeyi başka bir yere götürecek gibi

 3. Türkiye gibi bir yerde buna benzer girişimlerin tutacağını sanmıyorum.İnsanlar meyveyi sebzeyi seçerek almak ister.

  1. ayakkabı, pırlanta, giysi için de böyle söylenmişti.