Girişim Ofisleri'nde bu hafta EmlakJet.com'un ofisini ziyaret ettik
Webrazzi TV

Girişim Ofisleri'nde bu hafta EmlakJet.com'un ofisini ziyaret ettik

emlakjet-logoGirişim Ofisleri'nde bu hafta Emlakjet.com'un ofisini ziyaret ettik. Emlak ofisleri ve inşaat şirketlerinin ilanlarının listelendiği EmlakJet'in ofisini şirketin Kurucusu ve Genel Müdürü Okan Arı birlikte geziyoruz.

EmlakJet, ayda 1.5 milyon tekil ziyaretçiyi ağırlarken yine yda 40 milyon sayfa gösterimi yapıyor. 2007 yılında kurulan şirket 28 kişiden oluşan bir ekibe sahip.

Diğer Girişim Ofisleri videolarına buradan, tüm Webrazzi TV yayınlarına ise bu adresten göz atabilirsiniz.

Yorumlar (24)
 1. Mütevazi bir şekilde kazandıkça büyümesi ve kazandıklarını yine altyapısına yatırması açısından örnek teşkil ediyor. Özellikle seo ve sektörel anlamda site altyapısını çok başarılı buluyorum. Sahibinden, hürriyet, milliyete rağmen bu sektörde ayakta kalabilmek önemli bir başarı diye düşünüyorum. İlerleyen dönemlerde oto ve classfied'ın diğer alanlarına girerler mi acaba diye düşünmüyor değilim :)

 2. Başarıları daim olsun.

 3. Ofis son derece amatörce düzenlenmiş. Tamam maliyet konusunda kısıtlı bir bütçeye sahip olabilirler fakat arkadaş o girişteki masa nedir öyle ya! Yazık çalışanlara simsiyah birde yanlardan kapalı falan. Ayrıca her çalışanları öyle sıkış sıkış yapacağınıza kendi ve kardeşinizin odasınıda çalışanlarınıza açsaydınız böyle olmazdı sanırım.

 4. Ofisleri hala çok dar ve bu rahatça belli oluyor ofis konumu doğru seçilmiş ama büyüklüğü yanlış

 5. Onder Eren Onder Eren

  Okan'ı ve girişimini bir de bu açıdan izlemek büyük keyifti. Gerek iş modeli ile gerek adanmışlıkları ile emlakjetin bence yeri her zaman ayrı olacak sektöründe. Tebrik ediyorum.

 6. Mehmet Demir Mehmet Demir

  Sayfa görüntüleme sayısı hakkında söylenen rakam daha da artabilir bence. İlan detayında her fotoğraf geçişinde sayfa refresh oluyor. Bir ilan gezeyim dedim bayağı vakit alıyor. Başarılar diliyorum ancak çok ısınmadım siteye.

 7. Bazı detaylar atlanmış.Bazı linklere cursor eklenmemiş.Yazılımcı olarak rahatsız oldum.Ayrıca tasarım ve navigasyon konusunda çalışmaları kesinlikle gerekiyor.Eğer şirket bünyenizde tasarımcı yoksa bootstrap i araştırın derim.Buna ihtiyacınız var.

  1. Navigasyon konusunda tamamız diyorsanız diye açıklamak istedim.Yeşilyurt taki satılık ilanlarına girebilmek için sitenize giriş yaptıktan sonra 4 farklı linke tıklamak gerekiyor.Üstelik İstanbul avrupa yakasının ilçeleri listelendiğinde soldan sağa dikey mi yatay mı belli değil.

   Tamam belki arama motoruda buluyor fakat arama motorunu kaç kişi kullanabilir ? Arama motoru aranacak kelimeyi yazın diyor.Ve yeşilyurtla ilgili ne yazılırsa yazılsın aynı sonuçlar yani yeşilyurt satıılık lüks daireler yeşilyurt çatı katı daireler falan filan içinde yeşilyurdu gördüğü herşey çıkıyor oradaki arama sorgunuzda ciddi optimizasyon gerekiyor.

   Şu zırt pırt açılan mail adresinizi verin işi de gerçekten çık git bu siteden diyor.

   Benim dediğim herşeyi boşverin analytics i açıp kullanıcıların nerelere tıkladığına bakın ona göre yapın.Kullanıcı ile empati kurmanın en iyi yolu odur.KULLANICI İLE EMPATİ KURMAK.Büyükte yazdım.Bunu bir düşünün.

 8. Deniz Aslan Deniz Aslan

  Örnek bir girişimcilik gerçekten. Sıfırdan kendi kendine büyütmek. koca bir ekip, güzel bir ofis. Helal olsun. Plazalardan uzak, girişimci ruhuyla çalışmak için ideal görünüyor. Başarılarınızın devamını dilerim..

 9. Can Demir Can Demir

  Bu kadar girişim ofislerini izledik eğer gözümden kaçmadıysa ilk abi/kardeş iş birliği. Bundan dolayı ayrıca tebrik ettim. Başarıları daim olsun.

  1. evim.net abi/kardeş :)

 10. Ben bu bölümü çok sevdim. Küçük bir iş'ten başlayıp bu aşamaya gelmiş olan işyerlerine daha çok ağırlık verirseniz sevinirim. Arkasına çeşitli yatırım gruplarını almadan da büyüyebileceğini bizlere göstermiş oldunuz.

  28 kişiye iş vermek az bir "şey" değil.

  Yolları açık olsun.

 11. Emlakjet.com 'u ilk kurulduğu andan beri takip ediyorum. Kurucuları samimi ve çalışkan bulduğumu da söylemeliyim. Hikayeleri de benimki ile özdeş olduğu için de ayrıca kendime yakın hissettiğim ve ileride birlikte başarılı iş modelleri kurgulamak istediğim bir ekip. Ofis konusunda yorumları okudum. Haksız buluyorum. Büyük rakiplere ve ezici rekabete rağmen ayakta kalan bu ekibi de ayrıca takdir ediyorum. Milyon dolarlık yatırımları pahalı ofislerde batıran internet girişimlerinin haberlerini de bu sayfalardan hep beraber okuduk.Evet çalışanlara daha rahat çalışma alanları sağlanmalı, bence imkanları açısından gerekli şeyleri de yaptıklarını düşünüyorum. Yolunuz açık olsun...

 12. Tebrikler, uzun suredir gercek bir girisim sirketi izlememistik, ne kadar emek harcandigi belli. Rakiplerine ve geldigi noktaya bakilirsa girisimcilerinin hakkini vermemek mumkun degil

 13. Abdullah Abdullah

  tebrik etmek lazım azmetmişler başarmışlar. Ofisin şekli şemalı önemli değil para kazanıyor ve kazandırıyorsa önemli olan o.

  yanlız web teknolojiler çok eski hala daha table yapısını kullanıyorlar ve güzel bi' tasarıma ihtiyaçları var.

 14. Mehmet Soylu Mehmet Soylu

  Çok önceden beri uzaktan takip ettiğim bir site. Gayet güzel ilerlediler. Fakat üzüldüğüm nokta şu ki 5-6 sene geçmesine rağmen hala sahibi yazılım yapmakta. Zira 5-6 sene internet girişimleri için başarılı olanlar açısından bakınca hiçte kısa bir süre değil. Biraz da ülkemizin ekonomik modeli bu kısıtlamayı getirmiş olabilir.

  Elinize sağlık Okan bey...

 15. Emrah Demirağ Emrah Demirağ

  Sevgili Okan ARI beyefendi hiç şüphesiz Türkiye de örnek alınması gereken ve az bulunan girişimcilerden. Çalışanların fikirlerine kulak veren, bir arkadaş ve bir dost edası ile onların sıkıntı ve dertlerini minimize etmek için gönülden çaba sarf eden. Kısacası duygusal sermayeyi çok iyi yöneten ülkemizde nadir bulunan girişimcilerden. Aynı zamanda çok çok iyide bir yazılımcı.

  Tüm bunların akabinde tabi ki başarının gelmesi hak edilen bir kavram.

  Başarılar dilerim...

 16. Gözüme çarpan ilk nokta o çalışma masaları. İnternet kafe gibi olmuş boğucu. Başarıları ise takdire şayan.

 17. Ayhan Baris Ayhan Baris

  cok samimi güzel bir sohbet olmuş, emlakjet'e başarılar.

 18. Ahmet Kılıç Ahmet Kılıç

  Genç yaşta böyle bir başarı yakaladıkları için tebrik ederim.

 19. Volkan Küçük Volkan Küçük

  O kadar kişiye ekmek vermek kolay iş değil, 30'lu yaşlarında birinin işini bu duruma getirmesi de ayrı bir meziyet. Bize tebrik etmek düşer. Ancak bir gözlüklü olarak gözlüğünü beğenmedim :)

 20. Hakan Mert Hakan Mert

  Ofisin çalışanları çok affedersiniz ama böyle sıkışık separatörlerle bütün gün nasıl oturuyorlar? Cidden insanlık suçu gibi geliyor artık bana bu.

 21. Cafer Alkan Cafer Alkan

  Sahibinden.com'a ağır eleştiriler yaparken bu siteyi kullanasım bile gelmedi açıkçası. O kadar çalışan arasında bir arayüz tasarımcı ve css bilen yok mu?

  Son olarak çalışanların bölmeleri neden siyahla kaplanmış, akşama kadar içleri kararsın diye mi?

 22. Gökhan Gökhan

  yazılımcı olarak çok mutlu oldum , bu mevkiye gelebilmek için her zaman başucunda uyuyacak bir yatağın olması gerekli :) (Yazılımcı Atasözü) emek vermeyince değer olmuyor.

  Başarılarınız daim olsun.