THE Football App, Türkçe uygulamasıyla Türkiye pazarına açıldı

THE Football App, Türkçe uygulamasıyla Türkiye pazarına açıldı

Futbol haberleri ve canlı skorlar alanında dünyanın en popüler futbol uygulamalarından birisi olan THE Football App, 1 Aralık tarihiyle resmi olara Türkçe desteğini sunarak Türkiye pazarına adım attı.

THE Football App'ten kısaca bahsetmek gerekirse 100'den fazla uluslararası futbol ligini ve kupa maçlarını canlı olarak takip edebileceğiniz bir mobil uygulama.

THE Football App bunun yanı sıra futbolla ilgili haberleri ve videoları uygulama üzerinden kullanıcılarıyla paylaşıyor. Türkçe versiyonunun yayınlanmasıyla birlikte oldukça sade bir arayüze sahip olduğunu bildiğimiz uygulamanın Türkiyedeki kullanıcılar  tarafından daha fazla rağbet göreceğini söylersek sanırım yanılmış olmayız.

the-football-app-screen

motain GmbH şirketinin yönetim kurulu başkanı Lucas von Cranach'ın aktardığı bilgiye göre mevcut durumda The Football App'i kullanan 200.000 den fazla Türk kullanıcısı bulunuyor. Bu denli büyük  potansiye sahip pazarda yetkili isimler orta vadeli planlarının uygulamayı yerelleştirerek Türkiye'deki kullanıcılarla daha fazla etkileşime girmek ve daha fazla yerel kullanıcıya ulaşmak olduğunu aktarıyor. Bunların yanında şirket Türkiye yerel içerikler için Anadolu Ajansı ile içerik anlaşmaları olduğu şirketin aktardığı bilgiler arasında.

Nisan 2013'te Earlybird Venture Capital'den 10 milyon euroluk bir yatırım alan şirket görülen o ki yatırımın ardından yerel pazarlara girme sürecini hızlandırarak kullanıcı potansiyeli bakımından yüksek olan ülkelere desteğini resmi olarak sunacak.

iOS, Android ve Windows Store'da yer alan uygulamayı indirerek Türkçe olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu denli önemli ve popüler dikey girişimlerin yerelleşerek Türkiye pazarına eğilmeleri hiç şüphesiz ekosistem açısından oldukça önemli bir gelişme. The Football App gibi uygulamaların ve ünlü mobil oyunların yerelleşerek buradaki pazara önem verdiklerini ve bir potansiyel gördüklerini belli etmelerini daha fazla görmeyi umuyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.