Google Yeni Haritalar'ında reklam almaya başlıyor

Google'ın yakın zamanda yenilediği Google Haritalar'a yakın zamanda reklamlar yeniden geliyor. Yenilediği Haritalar ürünününde yeni oluşturulan haritanın başka web sitelerine yerleştirilmesine izin verirken, mobilde dahil olmak üzere mekan sahipleri haritada reklam yapabilecek.

Haritalar ürünü ile işletmelerin kendi adreslerini ve bilgilerini düzenlemesinin önünü açarak önemli derecede küçük ve orta boy işletmeyi kazanan Google, işletmelerin diğer Google ürünlerinde reklam yapabilmesinin yanında Haritalar'da da reklam yaparak ön plana çıkmasını sağlayacak. Google'ın resmi blogunda Google Maps API ürün müdürünün paylaştığı bilgiye göre reklamlar hem mobilde hem de webde yer alacak.

Ülkemizde iOS kullanıcıları Google Haritaları hala kullanılamazken ve çoğu ülkede yer alan sokak görüntüleri ve trafik bilgileri ülkemizde hala sunulmazken, Google yenilediği harita servisinde haritaların web sitelerine yerleştirme özelliğinin yeninden devreye alındığını duyurdu.

Haritaya ek olarak arabayla yol tarifi veya arama sonuçlarını da dahil edilebilen yerleştirme işlemini yapmak YouTube'dan video yerleştirmek kadar kolay. Haritalardayken solda yer alan Bağlantı sekmesine tıklanıp HTML kodu edinilebiliyor.

Google küresel ölçekte  haritalar ürününde yatırımlarını ve geliştirmelerini devam ettirirken ülkemizde hala çoğu özelliğinin kullanılamaması üzüntü verici. 3. çeyrekte gelirlerini 14 milyar dolara yükseltip birim hisse değeri 1000 doların üzerinde işlem gören Google'ın, sunduğu ürün çeşitliliği ile birlikte reklam gelirlerini her geçen gün artırarak şirket değerini daha da artıracak görünüyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.