2013 yılında finans sektöründe en çok online reklam veren şirketler [Webrazzi PRO]

2013 yılında finans sektöründe en çok online reklam veren şirketler [Webrazzi PRO]

Geçtiğimiz Cuma günü sizlerle paylaştığımız Finans sektöründe internette en çok reklam veren isim HSBC Bank haberimiz oldukça yankı uyandırdı. Biz de bunun üzerine Nielsen Türkiye ile birlikte sizlerle aynı veriyi 2013 Ocak-2013 Ekim aralığında paylaşmak istedik.

Söz konusu yazıda 2013 Ekim ayı için finans sektöründe yer alan ve internet mecrasında en çok reklam veren firmaları sizinle paylaşmıştık. Ekim ayı için 364 milyonluk görüntülenmeyle HSBC Bank birinci, 336 milyonla Halkbank ikinci ve 173 milyonla Finansbank üçüncü olmuştu.

2013 Ocak-Ekim aralığına baktığımızda ise birincilik ipini yine HSBC, bu sefer 6,04 milyarlık görüntülenme ile göğüslüyor. HSBC'nin ardından gelen Halkbank 3,34 ve Akbank ise 1,65 milyarlık görüntülenme rakamlarına sahip.

Dördüncü sırada 1,44 milyar ile Türkiye İş Bankası, beşinci sırada 1,09 milyar görüntülenmeyle anyoption Payment Services ve altıncı sırada da 1,07 milyar görüntülenmeyle Garanti Bankası yer alıyor. Son 4 isim ise sırasıyla Finansbank, Integral Menkul Değerler, Gcm Menkul Kıymetler ve Bankalarası Kart Merkezi (BKM) şeklinde sıralanıyor. 2013 yılının Ocak-Ekim (Ekim ayı dahil olmak üzere) aylarını kapsayan grafiği hemen aşağıda inceleyebilirsiniz.

nielsen-finans-sektoru-internet-reklami

Grafikte yer alan verilerin yalnızca display (görüntülenme) kampanyalarını içerdiğini; search, video ve affiliate gibi reklam tiplerini kapsamadığını belirtelim. Diğer detaylara ise şuradan ulaşabilirsiniz.

Aynı zamanda Webrazzi PRO'nun veri ortağı olan Nielsen Türkiye'nin konuyla ilgili paylaştığı bir diğer grafik ise outdoor yani dış mekan reklamlarıyla ilgili. Hemen aşağıda bulabileceğiniz grafikte 2013 Ekim için finans sektöründe outdoor'a en çok reklam veren ilk 10 şirketi bulabilirsiniz.

Outdoor yani dış mekan reklamlarında Garanti Bankası ilk sırada (2013 Ekim)

Outdoor'a baktığımızda birincilikte 6 bin 292 adetle Garanti Bankası'nı görüyoruz. İkinci sırada 4 bin 985 ile Odea Bank, üçüncü sırada da 4 bin 366 adetle Türkiye İş Bankası geliyor. İnternet mecrasında birinci sırada olan HSBC Bank, outdoor'da 400 adetle sekizinci sırada.

nielsen-finans-outdoor-reklam

Nielsen Türkiye ve diğer veri ortaklarımızdan aldığımız özel veriler de dahil olmak üzere bünyesinde bine yakın grafik ve özel raporlar bulunduran Webrazzi PRO'yu incelemenizi; herhangi bir soru, görüş ya da öneriniz için bize [email protected] adresinden ulaşmanızı öneriyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.