Yeni servislerini devreye alan Ehil.com'un aylık ticaret hacmi 1 milyon TL'ye ulaştı
Girişim

Yeni servislerini devreye alan Ehil.com'un aylık ticaret hacmi 1 milyon TL'ye ulaştı

Uzmanlık gerektiren farklı ihtiyaçlar karşısında işinin ehli kişileri pratik bir şekilde bulmaya yardımcı olan Ehil.com yenilenerek büyümesini sürdürüyor. Mart ayında Aslanoba Capital'in 1 milyon dolar yatırım yaptığını duyurduğumuz Ehil.com geçen süre içerisinde önemli bir büyüme yakalamış.

Site bünyesinde hizmet veren firma sayısında 2,5 kat büyüme ile 6000 firmaya ulaşan girişim talep sayısında da yaklaşık aynı oranda artışı yakalayarak günde 200 rakamına ulaşmış.  Günlük  ortalama 30.000 TL ticarete aracılık eden Ehil.com'un açıkladığı rakama göre aylık 1 milyon TL'lik ticaret hacmi var.

Rakamlar açısından başarılı bir grafik sergileyen girişimin yurt dışında kendini ispat etmiş başarılı örnekleri bulunuyor. Yeni tasarım ve özellikleri ile bu çizgiye daha da yakınlaşan Ehil.com  şu ana kadar yaptığı 60.000 işlemi kısa zamanda daha da artıracak görünüyor.ehil-com-fiyat-rehberi

İki yeni özelliği devreye alan ehil.com Fiyat Rehberi ile hizmet ihtiyacı olan tüketicilere, alacakları hizmet hakkında fiyat fikirleri verebiliyor. Site içerisindeki gerçek hizmet talepleri bilgilerinden sağlanan Fiyat Rehberi böylece gerçek ve güncel piyasa fiyatlarını yansıtıyor. Fiyat rehberi bölümü ile kullanıcılar bilgi almak istedikleri hizmet kategorisini seçip ortalama piyasa fiyatlarını görerek alacakları teklifi seçerken daha dikkatli olabiliyor.

Fiyat Rehberi hizmetinin haricinde Acil İhtiyaçlar hizmetini de sunmaya başlayan ehil.com, zaman yönüyle aciliyeti olan kullanıcılara telefon ile veya web sitesi üzerinden ulaşarak sorunun çözümü için hızlı sonuç alabiliyorlar. Bu kullanıcılar için bulundukları yere en uygun ehil firma ile anında eşleştiriliyor ve çözüme kavuşturuluyor.

Çoğu zaman ihtiyacı olan kişi konudan habersiz olduğu için ustayı seçerken zorlanabiliyor. Özellikle hizmet eden firmaların kullanıcılar tarafından yorumlandığı ve oylandığı Ehil.com gibi platformların geniş kullanıcıya ulaşması önemli. Umarım yakın zamanda bu segment daha da büyür ve hizmet veren firmalar fiyat karşılaştırmasından öte ustalık gerektiren işlerde kaliteleri ön plana çıkarlar.

Ehil.com hali hazırdaki istatistiklerini bir infografikte birleştirmiş.

ehil-com-infografik

Yorumlar (21)
 1. Yusuf Turan Yusuf Turan

  Müşteri açısından sağladığı faydalar elbetteki çok fazla ancak fiyat konusunda aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Küçük bir su tesisatı arızası için 150-200TL arasında teklifler gelmişti.(Fatihte)

  Biraz gezince tesisatçı buldum. Aynı işi 25TL'ye yaptı çıktı işin içinden.

  Siteye kayıt olan "ehil"ler biraz fazla iştahlı gibi geldi bana :)

 2. site başlarda vasattı şimdi biraz daha iyi görünüyor.ama aynı kategoride yarışan www.armnut.com daha başarılı gibi geliyor bana

  2 siteyi yan yana koysan armut.com tasarım olarak bir tık önde gibi

 3. Kemal Solmaz Kemal Solmaz

  Aylık 1 Milyon liralık parayı halk arasında döndüren internet sitesinin canlı desteği kapalı.

  BRAVO!

 4. Aylık 1 milyon TL bana pek inandırıcı gelmedi, Günde 50.000 TL mi döndürüyorlar yani.

 5. Nurettin Nurettin

  Zamanla kendilerini geliştiriyorlar. İşlem hacmi Önemli tabi ama müşterilerin geri dönüşleride önemli.Müşterilerin ikinci kez siteden iş yaptırma oranı da önemli diye düşünüyorum. Zaman içerisinde rakipler arttıkça fiyatlarda bir dengede buluşacaktır.

 6. Volkan Küçük Volkan Küçük

  Şişirme sitelerden biri, haber yapılacak konuda yok, infografi değil sanki tanıtım broşürü :) Aslanoba yarıtım yaptığı için neredeyse elaman alsalar haber yapacaklar.

 7. Çağrı Çağrı

  Bence 10 numara site. Tasarım vs. bir kenara, test ettim, onayladım. Operasyonları çok iyi işliyor.

  Fiyatlar dengeye gelecektir bir süre sonra.

 8. Bence alan adı hiç iyi değil. Ehil güven vermiyor..Logoyla beraber görüntüsüde ehil değil vehil gibi duruyor..Aranma hacimleri çok küçük yani rakamların şişirildiği açık ortada..Günde 200 işlem

 9. Adem Korkmaz Adem Korkmaz

  gerçekten güzel bir trend yakalanmış aynı hızla devam edermi türkiye şartlarına adaptasyon zor birşeydir.işin reklam boyuna hiç girmemişler ama webrazzi takip etmesem duymayacaktım,armut.com bence daha aktif, artık zamanla bunu da görecez...

 10. 50-60 senelik alışkanlıkları değiştimek tabiki kolay olmayacaktır. Bu 1-2 seneye oturacak bir yapı değil, en az 3-4 sene ciddi bir finans ile direnç göstermeleri lazım. Senelerin alışkanlığı ancak böyle yıkılabilirler. Ama bu başarıda sağlandımı sonrası bayır aşağı diye düşünüyorum.

  armut.com uda inceledim. Ama bu işin öyle 2-3 kişilik ekipler ve en önemlisi finanssız çözüleceğini çok düşünmüyorum. Ehil.com arkasında Aslanboa Captial'in olması ciddi bir avantaj ve ekip sayıları eğer doğru ise 28 kişi olarak gözüküyor. Ancak böyle bir operasyon ile bu alışkanlıklar yıkılalbilir.

 11. Serkan Çoban Serkan Çoban

  Ehil birebir tasarımına varana kadar http://homeadvisor.com 'ı kopyalamış. Ehil kopyalamanın ehli.

  1. Görünce şaşırdım! Hadi renkler, sayfa tasarımı benziyor diyelim ama footer'daki desen bile kopyalanmış. Bu büyüklüğe ulaşabilmiş - rakamlara bakarak - bir site ana sayfa için bir tasarım yaptırmayı düşünmeden neden kopyalar?

  2. Mustafa Mustafa

   Siz dedikten sonra karşılaştırdım.

   Bu Orjinali

   http://www.homeadvisor.com/profinder/

   Bu da Ehil.com Clone

   https://www.ehil.com/ehil/teklif-al.html

   Abi olur da bu kadar çalıntı olunmaz ya. Adam resmi bile oturmuş klonlamış.

  3. Pelik K.'nın resmini göremedim homeadvisor.com'da : ))) Monica M. var orada : ))

   Ama eldivenler aynı : )

  4. Milyon dolar yatırım alıyosun, gidip düzgün bir tasarım ve site yaptırmıyosun.. şok oldum gerçekten.. ahh benim bahtı kara digital ajanslarım ahh..

  5. Volkan Küçük Volkan Küçük

   Steve jobs bir söyleşisinde picasso'nun şu meşhur lafını söylemiş. “İyi sanatçılar kopyalar, büyük sanatçılar çalar" Yurt dışındaki bir sitenin tasarımını kullanmak eleştilecek bir durum değil. Ancak biz millet olarak eleştiriyi sizin yaptığımız gibi yaptığımız için bu firmayada eleştrilerin pek yararı olmuyo(dur)

   1. sen bi tane wordpress teması yap 10 dolara satmaya çalış bi kişi parasız kullansın bak neler dersin ama adam siteyi resimleriyle beraber çalınca

    "Yurt dışındaki bir sitenin tasarımını kullanmak eleştilecek bir durum değil."

    oldu herkes sağtuş farklı kaydet yapıp girşimciyim diye gezsin. bu araklama adamların iş ahlakını gösterir.

 12. Bence mahsuru yok.internette tamamen özgün olmak istiyosanız fontu da kendiniz icat edip kullanın madem.

 13. Bende oturduğum apartmanın 2 asansörünü değiştirmek için talep formu doldurmuştum (bir tavsiye üzerine). 5 firma aradı ama 3 tanesi keşife geldi. ortalama 95000 tllik bir fiyat biçtiler ve bir tanesine işi yaptırdık. böyle büyük işler geliyorsa 1 milyon normal gibi.

  Kopya bir siteymiş falan dikkat etmedim.. iş yapıyorlar mı ona bakarım ben.. tasarımla orgazm olan insanlar olması enteresan..Eğer tasarımı farklı olunca bizim asansörler 85000 e yapılacaktıysa o başka :)

  1. bence az uğraşsaydın 75e de olurdu. ben de bi site açıcam ustaylapazarlık.com diye :)

 14. Fransasoft Fransasoft

  Yeni servis dedikleri sistemi birebir travaux.com dan kopyalamislar helal olsun acayip innovatif adamlar :) https://www.ehil.com/isitma-sogutma-fiyatlari

  http://www.travaux.com/guide-des-prix/chauffage