Mobilin yılı 2013'te mobil odaklı girişim Toplamax büyümesini sürdürüyor

Mobilin yılı 2013'te mobil odaklı girişim Toplamax büyümesini sürdürüyor

Nisan ayında size tanıttığımız konum bazlı mobil girişim Toplamax kullanıcı sayısı ve kullanıcı davranışları üzerine bilgiler paylaştı. Toplamax'ı yeniden hatırlamamız gerekirse; kullanıcılara konum paylaşımı ve mağaza aksiyonlarına bağlı çeşitli ödüller sunan uygulama, mağazalara da yeni müşteri edinme ve satışlarını artırma şansı tanıyor.

Mobilin yılı olduğunu söyleyebileceğimiz 2013 ile birlikte Toplamax'in yurtdışı örneklerinden 2009'da kurulan 20 milyon dolar yatırım alan Shopkick ilk defa bu yılın ilk çeyreğinde karlılığa ulaştı.

Bugün açıklanan ve Webrazzi PRO'da yer alan BTK'nın 3. çeyrek raporunda ülkemizde 23,7 milyon mobil internet kullanıcısı olduğu rakamı ile birlikte yurt dışında bu alanda başarılı girişimleri değerlendirdiğimizde ülkemizde ki potansiyeli de görmüş oluyoruz.

Toplamax kısa zaman içerisinde 30.000 kullanıcıya ulaşmayı başarmış. Toplamda 25.000'den fazla ürün keşfine ulaşan girişim şu ana kadar kullanııcılarına Teknosa, Caribou ve Markafoni'nin de aralarında bulunduğu markalardan 784 adet hediye kuponu dağıtmış. Ekran görüntüleme ve aylık açılma sayılarınında yer aldığı infografikte dikkat çeken bir diğer rakam ise kullanıcıların yarısına yakını İstanbul'dan gelmesi.

Gelecek hedefleri yönüyle de açıklamada bulunan girişim Markafoni, Modaelinizde.com gibi e-ticaret sitelerinden kuponlar sunarak mobil ile web arasında köprüyü sağlamak istediklerini belirtiyor. Yakın zamanda ise markaların konum bazlı pazarlama aracısı olmaktan daha öte ürün ile kullanıcının etkileşimini artıracak çözümlerin geleceği girişimin paylaştığı bilgiler arasında yer alıyor. Bir diğer önemli konu ise su an için iOS kullanıcılarına hizmet veren uygulama yakın zamanda Android kullanıcılarının da hizmetine sunulacak.

ToplamaX_infografik

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.