Markalarla internet fenomenlerini buluşturan Niche, 550 bin dolar yatırım aldı

Markalarla internet fenomenlerini buluşturan Niche, 550 bin dolar yatırım aldı

Markalar, sosyal medyada ve internette içerik üreten internet fenomenleri ile sık sık birlikte çalışıyorlar ve çoğu fenomen, markalar için belli ücretler karşılığında içerik üretiyorlar.

Niche, markalar ve fenomenler arasındaki bu bağı sağlamak ve buluşturmak için özel bir platform oluşturmuş. İlgili markalar, konuşulmasını ve yayılmasını sağlamasını istediği konularda ilgili kanallarda takipçi sayısı yüksek ve fenomen hale gelmiş kullanıcıları seçiyor ve onlarla birlikte ortak kampanyalar düzenliyorlar.

Dolayısıyla fenomenler bu platform üzerinden kendilerine "iş bularak" para kazanabiliyor, markalar da vermek istedikleri mesajları internet fenomenleri aracılığıyla verebiliyor.

Niche-cover

Huffington Post'un eski sosyal medya editörü Rob Fishman'ın kurucu ortakları arasında yer aldığı Niche'nin kreatif direktörü Cody Johns'ın da Vine'da tam 1 milyon takipçisi var. Kısacası Niche, konusunda uzman girişimciler tarafından kurulmuş yapı.

Şu anki hali ile tam 75 milyon insana markaları ulaştırabilen bir yapıda bulunan Niche'de, Twitter'da, YouTube'da, Facebook'ta, Tumblr'da, Instagram ya da Vine'da ciddi şekilde içerik üreten ve yüz binlerce takipçisi olan kullanıcılar yer alıyor.

Niche ile çalışan markalar arasında GAP, CBS Films gibi bilindik pek çok marka yer alıyor. Sosyal medyada WOMM'i destekleyecek olan çalışmalar yapan markalar, fenomenler aracılığıyla ürünlerini/hizmetlerini daha fazla kişiye ulaştırabiliyorlar. Niche'in aldığı 550 bin dolar yatırım, David Tisch (Box Group), Michael Kassan (MediaLink), Chris Altchek (PolicyMic), Bryan Goldberg (Bleacher Report/Bustle), John Alderman ve kurucu ortakların aile ve arkadaşlarından geliyor. Kısacası melek yatırımcılar ve çevre desteği ile gelen yatırım, Niche'in daha çok insana ve markaya ulaşabilmesi için kullanılacak.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.