Toplamax: Oyunlaştırma temelli mobil sadakat uygulaması

Toplamax: Oyunlaştırma temelli mobil sadakat uygulaması

Kişisel bilgisayarlardan akıllı mobil cihazlara geçişimiz, konumumuzun her an paylaşılabilir olmasıyla çok derin bir iş alanıyla bizi karşı karşıya bıraktı. Toplamax (itunes) da bu alanı iyi kullanmaya aday yeni girişimlerden biri.

Bora Celenk tarafından kurulan ve 3 melek yatırımcının (bunlardan biri Agency Look) desteğini arkasına alan Toplamax, hem kullanıcı tarafını hem de mağaza tarafını daha ilk adımdan düşünen bir iPhone uygulaması. Kullanıcılara konum paylaşımı ve mağaza aksiyonlarına bağlı çeşitli ödüller kazandıran uygulama, mağazalara da müşterilerini tanıma ve satışlarını artırma şansı tanıyor.

4 kelimeyle: Keşfet, kazan, eğlen, paylaş

Toplamax uygulamasıyla ödül kazanmak için tek yapmanız gekeren bir mağazaya girdiğinizde barkod/QR kod okutarak veya artırılmış gerçeklik tanımlamalarıyla puan toplamaya başlamak.

Bu en temel nokta ve kurduğunuz takımla beraber hareket ederek sosyal ve mobil keşiflerle daha fazla puan kazanmanız mümkün. Şahsen biraz önce bir mağazada denediğimde ürünleri aramak gibi bir arayışa girdiğimi paylaşayım. Yine fotoğraf çekmek vs. gibi mağaza çalışanlarının şaşıracağı davranışlarda bulunmanız gerekebilir. :)

Teknosa mağazalarında kullanılabiliyor

Toplamax şu anda Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarından Teknosa, Altın Kitaplar, Artı ve Troy bilgisayar mağazalarını bu sistemin çalışacağına ikna etmiş ve iş ortakları arasına eklemiş.

toplamax iphone uygulamasi

Toplamda 1 yıl gibi bir sürede App Store'da boy gösteren Toplamax, şu anda 7 kişilik bir ekiple yoluna devam ediyor. Büyümeye ve alınacak ilk tur yatırımına bağlı olarak Android platformuna da geçiş yapılması planlanıyor.

Özetlemek gerekirse Toplamax da konum tabanlı ve sadakat uygulamalarının farklı yönleri bir araya toplanmış ve fiziksel etkileşime dayalı mobil pazarlama alanında iddalı görünüyor.

Kullanıcıya temas noktası açısından farklı bir işleyişi olsa da nobil sadakat uygulaması olarak Boni'nin de pazarda yer aldığını biliyoruz ve kullanıcılar hangi yolu kullanırsa kullansın bu modelin ülkemizde yavaş yavaş büyüeceğini tahmin ediyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.